Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Voices of celebration. Koncert galowy jubileuszu 70-lecia CHAPS w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Voices of celebration. Koncert galowy jubileuszu 70-lecia CHAPS w Szczecinie

   Dlaczego świętujemy chóralne jubileusze? Czy to dobrze, że ChAPS ( Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT) śpiewa już od 70 lat?  Odpowiedź jest - jak to zwykle bywa - niejednoznaczna: to zależy. Jeżeli chór śpiewałby przez 70 lat źle to jubileusz byłby tylko smutnym dowodem zmarnowania talentów i czasu. Szczęśliwie, ChAPS ma powody do świętowania. Od siedmiu dekad wykonuje bardzo różnorodny repertuar na całym świecie i na zjawiskowo wysokim poziomie.  Wypracował  również ChAPS swoje cechy charakterystyczne: zmienność ustawień scenicznych, zamiłowanie do muzyki współczesnej oraz zadziwiające tempo pracy to tylko najważniejsze z jego zalet. 

   ChAPS to ludzie, to różnorodna społeczność tworzona przez śpiewaków i chóralnych absolwentów, którzy wspierają się wzajemnie na różnych polach, a liczyć ich już można w tysiącach. 

   Jubileusz 70-lecia ChAPS ma więc wiele doniosłych znaczeń: daje radość tym którzy ten zespół tworzą, łączy chóralne pokolenia i przypomina szczecińskiej społeczności, że mamy w naszym mieście cenną perłę, którą należy podziwiać i pielęgnować. 

   O koncercie

   W programie jubileuszowego koncertu oprócz utworów a cappella usłyszymy jazzową mszę - Mass in Blue - autorstwa wybitnego brytyjskiego pianisty i kompozytora młodego pokolenia Willa Todda. 

   Data: 13.05.2023 r. (sobota)
   Godzina: 18:00
   Miejsce: Filharmonia w Szczecinie 

   Wykonawcy:
   Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie

   Szczecin Brass Quintet
   Katarzyna Ganczarska - fortepian 
   Maciej Szakiel - gitara basowa
   Krzysztof Kołłątaj - perkusja

   Jola Szczepaniak – sopran

   Szymon Wyrzykowski - dyrygent 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!