Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   UKRYTA WYSTAWA – eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki TWORZĘ SIĘ

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   UKRYTA WYSTAWA – eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki TWORZĘ SIĘ

   UKRYTA WYSTAWA jest zaproszeniem do zabawy i kontemplacji. Poprzez poszukiwanie i uważność, dzieci i młodzież, odkryją świat sztuki, a w nim takie zagadnienia jak: minimalizm, biel w sztuce, kamuflaż, ukryty przekaz, galeria jako miejsce rozpalające umysł, wywołujące emocje i inspirujące. Wspólnie z zaproszonymi artystkami i artystami, przygotowaliśmy wystawę, która rozbudzi ciekawość, zachęci do odkryć i poszukiwań, w myśl hasła: „Ciekawość – pierwszy stopień do rozwoju”.

   Tym razem zamieniliśmy TWORZĘ SIĘ w typową galerię „white cube”-odizolowaną od świata, białą przestrzeń. Przy pomocy oszczędnych środków i prostej formie, trochę na przekór nadmiarowi dzisiejszego świata, zapraszamy do odkrywania sztuki współczesnej, tego, co „niewidoczne dla oczu”, do uważności, dostrzegania detali, odkrywania ukrytych znaczeń oraz własnej ścieżki wrażeń. 

   -A co, jeśli na tej ścieżce pojawi się tabliczka z napisem „nieupoważnionym wstęp wzbroniony”? Co kryją takie miejsca? Czy ktoś w nich mieszka? Może czasem warto przyłożyć ucho do ściany…

   UKRYTA WYSTAWA jest również pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych: ukrytych historiach,  obalaniu stereotypów, wstydzie, wykluczeniu i nietolerancji ale też o poszukiwaniu prawdy, odkrywaniu siebie oraz „zdejmowaniu masek”. To co zamiecione pod dywan, ukryte w szafach, zepchnięte i wyparte ma teraz głos!

   Wiek: 6+ (ścieżka nr 1 DZIECI), 11+ (ścieżka nr 2 MŁODZIEŻ)

   Kuratorka projektu, koncepcja: Paulina Ratajczak

   Współtwórczynie/Współtwórcy:  Karolina Gołębiowska, Dominika Wyrobek, Agata Wolniewicz, Joanna Bronisławska, Marek Mierzejewski, Karolina Breguła,  Katarzyna Mierzejewska, Izabela Plucińska, Paweł Kula, Maria Kula, Michał Bałdyga, Zofia Kiciński

   Współpraca: Wojtek Biernawski, Marcin Strugliński, Tomasz Gacek, Oskar Ejsmont, Remigiusz Suda, Grupa Filmowa "Kino Svoboda", Szymon Herbuś

   KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W PAŹDZIERNIKU? 

   – w niedzielę w godz. 11:00-16:00 (z wyj. 30.10.2022). Wstęp wolny. Prosimy o wizyty, o pełnych godzinach. 

   -od poniedziałku do piątku oprowadzania dla grup zorganizowanych (wstęp 12 zł/dziecko; obowiązują zapisy mailowe: tworzesie@gmail.com). 

   --------------------------------------------------------------------------------------------

   Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

   Wystawa współfinansowana jest ze środków Miasta Szczecin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

   Wydarzenie odbywa się w ramach projektów „Ukryta wystawa-plac zabaw w galerii sztuki” oraz „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”.

   Partnerzy: Wydawnictwo „Dwie Siostry”, Wydawnictwo Format, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Na przykład, Sektor 3 Szczecin, kampania „Wszyscy jesteśmy superbohaterami”, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!