Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Ukraińska pianistka zagra w Złotej Sali

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Ukraińska pianistka zagra w Złotej Sali

   11 marca odbędzie się koncert symfoniczny z udziałem ukraińskiej pianistki - Anny Fedorovej oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod batutą maestro Marek Pijarowski. Wyjątkową częścią piątkowego koncertu będzie wykonanie lirycznej Melodii a-moll słynnego ukraińskiego kompozytora Miroslava Skoryka - to gest Filharmonii w Szczecinie, która dołącza do wspólnej inicjatywy polskich orkiestr symfonicznych, solidaryzujących się narodem ukraińskim. Transmisja z tego koncertu będzie dostępna bezpłatnie na kanale YouTube Filharmonia Szczecin. Początek transmisji, a tym samym koncertu, o godzinie 19:00.

   Anna Fedorova należy do światowej czołówki młodych pianistek. Od najmłodszych lat wykazywała wrodzoną dojrzałość muzyczną i wybitne zdolności techniczne. Jej międzynarodowa kariera koncertowa nabrała rozpędu, gdy była jeszcze dzieckiem, a publiczność na całym świecie była „całkowicie zaskoczona, zniewolona i zdumiona” głębią i siłą jej muzycznej ekspresji. Na co dzień występuje jako solistka, kameralistka i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Niemczech, we Francji, Włoszech, na Ukrainie, w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Argentynie. Koncertowała w prestiżowych salach, takich jak: Concertgebouw w Amsterdamie, Palacio de Bellas Artes czy Sala Neza w Meksyku i w Teatro Colón w Buenos Aires.

   W dniu koncertu dostępna będzie także wystawy: Andrzej Dąbrowski Fotojazz | Twarze ZAiKS-u - dostępne w Galerii Przy Cerkwi oraz w Galerii Poziom 4. Bilety na wystawę można nabyć w kasie Filharmonii lub na stronie bilety.filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!