Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Szczecińskie dziedzictwo Loewe i Mayer - spotkanie poświęcone kompozytorom

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecińskie dziedzictwo Loewe i Mayer - spotkanie poświęcone kompozytorom

   17 kwietnia o godzinie 17:30 zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z muzyczną historią Szczecina. Podczas wydarzenia, dzięki zaproszonym specjalistom, poznamy bliżej dwoje wybitnych kompozytorów – Carla Loewego i Emilie Mayer.

   Spotkanie, w którym wezmą udział zarówno polscy, jak i niemieccy słuchacze, będzie doskonałym wstępem do koncertu symfonicznego, który tego samego wieczoru odbędzie się w złotej sali symfonicznej Filharmonii. Prezentacja dorobku dwojga wybitnych twórców regionu pomorskiego pozwoli lepiej poznać i zrozumieć wspólne, polsko-niemieckie, dziedzictwo kulturowe.

   Gośćmi, którzy z różnych perspektyw przybliżą, nie tylko muzyczne, dziedzictwo Szczecina i historyczną perspektywę będą Reinhard Wulfhorst oraz Michał Dębowski.

   Reinhard Wulfhorst jest prawnikiem i muzykiem, założycielem wydawnictwa muzycznego Edition Massonneau Schwerin. Od lat zafascynowany jest dziedzictwem muzycznym Meklemburgi-Pomorza Przedniego. Pierwszym wydaniem nutowym, jego wydawnictwa był Kwartet fortepianowy G-dur Emilie Mayer w 2012 roku. Z zaangażowaniem zajmuje się propagowaniem jej twórczości, wielokrotnie podejmował tematy związane z biografią kompozytorki.

   Michał Dębowski to Miejski Konserwator Zabytków w Szczecinie, absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Akademii Dziedzictwa w Krakowie, a także popularyzator zabytków Szczecina i Pomorza Zachodniego. Według niego nawet bardzo rozległe zagadnienia związane z historią i dziedzictwem kulturowym powinny funkcjonować w jednym, spójnym miejskim systemie.

   Spotkanie będzie tłumaczone na język polski i niemiecki.

   Po wydarzeniu zapraszamy wszystkich na koncert poświęcony twórczości obojga kompozytorów. WIĘCEJ O KONCERCIE

    

   Na Polsko-niemieckie spotkanie LOEWE I MAYER I Historie szczecińskie zapraszamy 17 kwietnia o godzinie 17:30. Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie Filharmonii.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!