Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Świąteczny hit wszechczasów w wykonaniu Chóru Politechniki Morskiej oraz zaproszonych gości!

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Świąteczny hit wszechczasów w wykonaniu Chóru Politechniki Morskiej oraz zaproszonych gości!
   1.png
   05.jpg
   06.jpg

   W magicznej atmosferze nadchodzących świąt, Szczecin rozbrzmiewać będzie wyjątkową wersją kultowego utworu Mariah Carey, "All I Want for Christmas Is You". To prezent od Chóru Politechniki Morskiej oraz dyrygentki Sylwii Fabiańczyk-Makuch, którzy pragną podziękować mieszkańcom za dwie dekady wspólnego śpiewania i radosnego dzielenia się muzyką.

   W przygotowania oryginalnej odsłony tej ponadczasowej piosenki, chór włożył całe serce, energię i pasję. Dlaczego właśnie ten utwór?

   - Bo to nie tylko jednoznacznie kojarzący się ze świętami ponadczasowy szlagier, ale również magiczna melodia, która wyczarowuje uśmiech na twarzach i sprawia, że serca napełniają się radością. To nie tylko piosenka – to uczucie, które przenosi nas w niepowtarzalny nastrój świąt – mówi chórzystka, Klaudia Nowak.

   Ta szczecińska wersja utworu łączy się z kultową produkcją "Love Actually", tworząc niecodzienne połączenie świątecznej magii. Jak sama dyrygentka, Sylwia Fabiańczyk-Makuch, podkreśla: Uwielbiamy ten utwór, podobnie jak film, z którego pochodzi. Wspaniale się złożyło, że „Love Actually” w tym roku również obchodzi 20. rocznicę powstania. Nie mogło więc być inaczej, musieliśmy pokusić się o własną wersję tego znanego niemal wszystkim utworu.

   W teledysku, nawiązującym do pełnym niespodzianek i szczecińskich interpretacji filmu „To właśnie miłość”,  pojawią się nie tylko utalentowane chórzystki i chórzyści Politechniki Morskiej, ale także znakomici włodarze miasta, jak Prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Swoją obecność zaznaczy również Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie Wojciech Ślączka. Dodatkowo, w projekcie udział wezmą lubiani i podziwiani szczecińscy artyści, m.in. aktor Michał Janicki, Sylwia Różycka, Damian Ukeje, Bartek Orłowski z Akukulele oraz zespół Szczecinianie. Autorem aranżacji jest Przemysław Skuz, warstwę instrumentalną przygotował Krzysztof Baranowski, za nagrania i mastering odpowiada pracownia kabART. 

   Partnerem strategicznym projektu są Polska Żegluga Morska P.P, Żegluga Polska S.A. oraz Unity Line Limited Sp.z o.o. Teledysk powstał przy współpracy partnerów: Radia Super FM, Politechniki Morskiej  w Szczecinie oraz Akademii Sztuki w Szczecinie, a także lokalnych firm: Kamienicy w Lesie i Centrum Ogrodniczego „Pan Bratek”.

   - To nie tylko świąteczny utwór,  w którym głównym bohaterem będzie nasze miasto, ukazane w swej zimowej okazałości - to muzyczny prezent dla mieszkańców, który ma dostarczyć radości, emocji i niezapomnianych chwil w tym wyjątkowym okresie. Bo to właśnie te emocje i obecność drugiego człowieka czynią ten czas takim pięknym – podsumowuje Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

    W ten wyjątkowy sposób chórzyści Politechniki Morskiej pragną zakończyć tegoroczne obchody 20. lat działalności, przekazując szczecinianom niezapomniany prezent, który splata w sobie magię świąt, ciepło filmu i niepowtarzalność szczecińskiego klimatu miasta.

   Premiera videoklipu planowana jest w połowie grudnia. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!