Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Startuje 28. ogólnopolski Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie”

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Startuje 28. ogólnopolski Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie”

   Już po raz dwudziesty ósmy Szczecin Dąbie przyciągnie najlepszych recytatorów z całego kraju, aby sztuką żywego słowa świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   Romantyczne zmagania recytatorów

   Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” to przede wszystkich zmagania recytatorskie. Przez trzy dni uczestnicy Turnieju będą nie tylko prezentować się na scenie, ale wezmą też udział w warsztatach „Niepodległość! Twórczo i Romantycznie”.Co więcej, to impreza, której uczestnicy mogą zaprezentować się na scenie dwukrotnie.

   Pierwszy raz prezentują oni dowolny fragment prozy i wiersza. Drugim występem jest główny koncert „Romantycznie”, podczas którego mierzą się z utworem bądź fragmentem utworu literatury polskiego romantyzmu. Koncert ten ma formę zwartego spektaklu z towarzyszeniem muzyki z epoki romantyzmu.

   - Jest to na pewno niecodzienny pomysł na obchody Święta Niepodległości, z żywym słowem i poezją – dodaje Sylwia Witkowska z Klubu Delta.

   Finałowe spotkania z jubileuszową odsłoną Jesiennego Turnieju Recytatorskiego to uroczysty koncert konkursowy „Romantycznie” oraz Gala Finałowa połączona z wręczeniem nagród.

   Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniach 10-12 listopada 2023.

   Koncert konkursowy „Romantycznie” będzie można śledzić na profilu Klubu Delta na Facebooku , 11 listopada, o godz. 17.00, zaś Galę Finałową – , 12 listopada, o godz. 14.00.

   Działanie jest finansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin. Szczegóły: klubdelta.pl.

   Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie
   Gospodarz wydarzenia: Klub Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!