Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Stare drzwi zamieniły się w „Pocztówkę z Łasztowni”. Oryginalne zaproszenie na Żagle 2023 i do Starej Rzeźni

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Stare drzwi zamieniły się w „Pocztówkę z Łasztowni”. Oryginalne zaproszenie na Żagle 2023 i do Starej Rzeźni

   Drzwi, które zostały zachowane z dawnego budynku Starej Rzeźni przed renowacją, stanowią ozdobę muru prowadzącego do odrestaurowanego obiektu. Kamila Maślak, artystka ze Szczecina, wpadła na pomysł, by zagospodarować tę przestrzeń.

   Te drzwi będą jak sezonowe zaproszenie. Każda pora roku będzie mieć swój charakterystyczny symbol i rysunek. W sierpniu zapraszamy na Żagle 2023, więc motyw żeglarski i piękny zachód słońca to coś, co od razu przyszło mi do głowymówi artystka.

   Drzwi ze Starej Rzeźni przed renowacją, to jeden z nielicznych elementów dawnego kompleksu rzeźni miejskich, który udało się uratować. Dotychczas ozdoba raczej uciekała wzrokowi turystów, a teraz to się zmieni. Drzwi będą kilka razy w roku przemalowywane. Mają stanowić oryginalne zaproszenie do Starej Rzeźni.

   - Technika akryl na lekko odrapanych, oryginalnych drzwiach. Zaaranżowałam dolną część drzwi. Praca będzie cykliczna. Obraz sierpniowy dotyczy Żagli 2023, a następne prace będą niespodzianką. Kolejna „Pocztówka z Łasztowni” będzie przygotowana we wrześniu, mam już bardzo ciekawy, jesienny pomysłmówi Kamila Maślak.

   Jak mówi założycielka Starej Rzeźni i prezes Grupy CSL, drzwi są zachowane w dobrym stanie i będą niewątpliwie ozdobą Łasztowni.

   - Jako CSL zawsze kultywowaliśmy tradycje i z dużym szacunkiem zwracaliśmy się do budynku Starej Rzeźni i wszystkiego, co udało się z niego uratować. Te drzwi to element bardzo niepozorny, ale cenny. Myślę, że dzięki talentowi Kamili zyska zupełnie nowe życiemówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.Promujemy kulturę i tradycje marynistyczne. Nie możemy doczekać się Żagli 2023. Pierwszy obraz musiał dotyczyć wody, żeglowania i tego, że jako Łasztownia jesteśmy bardzo blisko tych tradycji – dodaje Laura Hołowacz.

   Stara Rzeźnia będzie czynna w czasie trwania Żagli. Zapraszamy do kawiarenki, która będzie czynna od rana do 21:00 oraz do Kubryka Literackiego.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!