Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Stara rzeźnia. Niepodległość na maszt

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Stara rzeźnia. Niepodległość na maszt

   Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia kolejny raz zaprasza wszystkich na morskie obchody święta niepodległości.

   Zaczynamy o godzinie 11:00 na Skwerze Kapitanów na Łasztowni, a następnie uroczystości przeniosą się do naszego gmachu. – Od początku powstanie Starej Rzeźni zależało nam na tym, by promować morski charakter Szczecina, kulturę marynistyczną i by być blisko wspaniałych ludzi morza. „Niepodległość na Maszt” wspólnie z kapitanem Włodzimierzem Grycnerem organizujemy od 2015 roku. Jesteśmy wierni tej tradycji i wszystkich już ósmy raz zapraszamy na Łasztownię – mówi Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.

   Morskie Święto Niepodległości w Starej Rzeźni rozpocznie się 11 listopada o godzinie 11:00.

   Po rozpoczęciu uroczystości i odśpiewaniu hymnu, odsłonimy tablice kapitanów : Kpt. ż. w. Zbigniewa Bargielskiego oraz Kpt. ż. w. Zbigniewa Saka. Następnie przejdziemy do budynku Starej Rzeźni na dalsze uroczystości. Odbędzie się wręczenie honorowych odznaczeń Ligi Morskiej i Rzecznej - Krzyże „Pro Mari Nostro” dla: Kpt. ż. w. Lecha Katkowskiego, Anny Neugebauer, Elżbiety Kubowskiej oraz Ludmiły Kopycińskiej. Na sam koniec zapraszamy na część artystyczną wydarzenia, mocno osadzoną w tematach promujących kulturę marynistyczną.

   - Jesteśmy związani sercem z morzem i z naszymi wspaniałymi kapitanami. Niepodległość to jest coś, co jest dla naszego życia codziennego sprawa niezwykle cenna. Nasze uroczystości są marynistyczne, wciągamy flagę na maszt, śpiewamy Hymn Polski oraz Hymn do Bałtyku. Będą z nami w tym roku wspaniali artyści: soliści chóru Politechniki Morskiej czy wspaniałe dzieciaki z naszego zaprzyjaźnionego przedszkola Żagielekmówi Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni.Cieszmy się wolnością, pamiętajmy o niej na co dzień i dbajmy o nią – dodaje.

   Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Niepodległości na Maszt jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!