Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   SBO: pomnik Floriana Krygiera coraz bliżej

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   SBO: pomnik Floriana Krygiera coraz bliżej

   Pomnik upamiętniający Floriana Krygiera, o którego powstaniu zdecydowali mieszkańcy w ramach SBO 2021, niebawem przybierze konkretną formę. Właśnie wystartował konkurs realizacyjny.

   Przedmiotem ogłoszonego postępowania jest wykonanie i zaprezentowanie projektu pomnika upamiętniającego postać Floriana Krygiera. Zgodnie z wolą 11 507 mieszkańców, którzy oddali swoje głosy w ósmej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, instalacja zostanie ustawiona na terenie Stadionu Miejskiego.

   O dopuszczenie do udziału w konkursie mogą ubiegać się uczestnicy, którzy posiadają wymagane zdolności techniczne lub zawodowe tj. dysponują co najmniej jedną osobą mającą doświadczenie, polegające na wykonaniu w przeciągu 5 lat przed ogłoszeniem konkursu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) na podstawie własnego projektu co najmniej jednej zakończonej realizacji pomnika, rzeźby, instalacji artystycznej lub podobnej formy w przestrzeni publicznej.  Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie mija 11 kwietnia br.

   Wyboru zwycięskiego projektu dokona sąd konkursowy, mający w swoim składzie przedstawicieli Akademii Sztuki, Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Szczecinie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Urzędu Miasta Szczecin oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Szczeciński.

   Zgodnie z przyjętym harmonogramem, zwycięzcę konkursu powinniśmy poznać pod koniec września 2022 roku.

   Szczegółowe informacje dot. postępowania znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!