Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Romantyczne zmagania recytatorów

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Romantyczne zmagania recytatorów

   Już po raz dwudziesty siódmy Szczecin Dąbie przyciągnie najlepszych recytatorów z całego kraju, aby sztuką żywego słowa świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   Romantyczne zmagania recytatorów

   Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” to przede wszystkich zmagania recytatorskie. Przez cztery dni uczestnicy Turnieju będą nie tylko prezentować się na scenie, ale wezmą też udział w warsztatach „Niepodległość! Twórczo i Romantycznie”.

   Co więcej, to impreza, której uczestnicy mogą zaprezentować się na scenie dwukrotnie. Pierwszy raz występem jest główny koncert „Romantycznie”, podczas którego zmierzą się z utworem bądź fragmentem utworu literatury polskiego romantyzmu.

   Koncert ten ma formę zwartego spektaklu z towarzyszeniem muzyki z epoki romantyzmu. „Jest to na pewno niecodzienny pomysł na obchody Święta Niepodległości, z żywym słowem i poezją” – dodaje Sylwia Witkowska Komisarz Turnieju. Drugiego dnia prezentują dowolny fragment prozy i wiersza.

   Koncert konkursowy „Romantycznie” będzie można śledzić na profilu Klubu Delta na Facebooku w piątek, 11 listopada, o godz. 18.00.

   1. Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniach 10-13 listopada 2022. Działanie jest finansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin. Szczegóły:www.klubdelta.pl.

    

   PROGRAM

   1. Ogólnopolskiego JESIENNEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO „ROMANTYCZNIE”

    

   Piątek,  11.11.2022 r.

   18:00 Koncert Konkursowy „Romantycznie”

   20:30 “Czechło” monodram w wykonaniu Pauliny Stolarczuk w reżyserii Magdaleny Płanety

    

   Sobota, 12.11.2022

   15:00    I Koncert Konkursowy

   17:00  II Koncert Konkursowy

    

   Niedziela, 13.11.2022 r.

   14:00 Gala Finałowa 27. Jesiennego Turnieju Recytatorskiego „Romantycznie”

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!