Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   „Przystań Kultura” = nowa jakość na Prawobrzeżu

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   „Przystań Kultura” = nowa jakość na Prawobrzeżu

   Większa liczba wydarzeń, autorskie projekty, wyższa efektywność działań to plan na kulturę w prawobrzeżnej części Szczecina. Warunkiem realizacji tych założeń jest połączenie dwóch odrębnych instytucji w jedną. Miejski Ośrodek Kultury Dąbie oraz Dom Kultury Krzemień mają działać pod wspólnym szyldem.

   Pełna nazwa nowej jednostki to Ośrodek Inicjatyw Kulturalnych “Przystań Kultura”. Nowa instytucja zyska większą energię i potencjał (organizacyjny, kadrowy, promocyjny, programowy) w budowaniu relacji z partnerami czy sponsorami. Dzięki skonsolidowaniu dwóch jednostek oferta programowa nowo utworzonej instytucji będzie bogatsza, różnorodniejsza, a krąg jej potencjalnych odbiorców ulegnie znacznemu poszerzeniu. Obniżą się za to koszty, a starania o środki zewnętrzne, zwłaszcza z programów grantowych powinny być skuteczniejsze. Połączona instytucja otworzy się szerzej na  inicjatywy lokalne i aktywność społeczną.

   Proponowana nazwa instytucji nawiązuje do żeglarskiego charakteru Szczecina i faktu usytuowania jeziora Dąbie  w całości w granicach dzielnicy Prawobrzeże. Jest to również wyraz uznania dla MOK – instytucji istniejącej od dekad na osiedlu Dąbie. Siedzibami “Przystani Kultury” pozostaną obiekty przy ul.: Krzemiennej 10, Racławickiej 10 oraz Goleniowskiej 67. Zachowają one nazwy własne, tj. “Krzemień”,  “Klub Delta” jako rozpoznawalne i kojarzone wśród mieszkańców korzystających z ich oferty.

   Uchwała ws. utworzenia Ośrodka Inicjatyw Kulturalnych „Przystań Kultura” znajdzie się w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 5 września br.  

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!