Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Program z okazji 10 urodzin galerii TWORZĘ SIĘ!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Program z okazji 10 urodzin galerii TWORZĘ SIĘ!

   W tym roku galeria TWORZĘ SIĘ obchodzi 10 urodziny. Z tej okazji Galeria przygotowała bogaty program urodzinowych działań twórczych, w ramach których powstanie słuchowisko, piosenka, film, czy teledysk przygotowany wspólnie podczas pracy dzieci i dorosłych. Na gości czeka wiele wrażeń podczas leśnych spacerów czy spotkań w galerii. Na na zakończenie wakacji odbędzie się też dwudniowy festiwal Miasto Dzieci.
    

   Program z okazji 10 urodzin galerii TWORZĘ SIĘ!

   1. Nagrywamy teledysk do piosenki „MIASTO DZIECI” 
   21.06.2024 godz. 16:00 zbiórka w Ogrodach Śródmieście, Wielkopolska 19, 
   Wstęp wolny bez zapisów 
   FB: https://www.facebook.com/share/31FmSciKNsgtLtLd/

   W pierwszym tygodniu wakacji, wspólnie z dziećmi, nagrywamy i wymyślamy piosenkę MIASTO DZIECI (warsztaty dźwiękowe “Nagrywamy piosenkę”). Piosenka, oprócz tekstu musi posiadać teledysk… Zapraszamy Was do przyłączenia się i zabrania własnych transparentów lub kolorowych flag, zaznaczających obecność dzieci w naszym społeczeństwie. Teledysk będzie nagrywany w 4 lokacjach (w Ogrodach Śródmieście, w szkołach, w studio nagrań i przestrzeni miasta).

   Drodzy Przyjaciele TWORZĘ SIĘ!  21.06 (piątek) o godz. 16:00 zapraszamy do Ogrodów Śródmieście (ul. Wielkopolska 19).

   Zabierzcie  rodzinę, znajomych i własnoręcznie zrobiony transparent (na materiale lub kartonie), który będzie mówił o tym jak się czujecie, co lubicie, czego Wam brakuje w mieście, co jest dla Was ważne. Jeśli chcecie powiedzieć coś dorosłym, to będzie to doskonały moment. W pochodzie będzie nam towarzyszyć muzyka. Transparent może być również o niej. Może chcecie, żeby było jej więcej w naszym mieście? Starajcie się wymyślić krótkie hasła, które będą czytelne dla innych i nie będą nikogo obrażać. Można zapisać hasło w formie pytania. Dysponujemy okrągłymi kijkami do przymocowania transparentów, którymi chętnie podzielimy się na miejscu w Ogrodach.

   Z Ogrodów Śródmieście, o godz. 16:30 wyrusza muzyczny pochód “Święto Muzyki 2024” organizowany przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, do którego zamierzamy się przyłączyć z naszymi transparentami i hasłami. Jak piszą organizatorzy, przemarsz zakończy się na Placu Solidarności pod Filharmonią. O 19:00 w złotej sali symfonicznej zabrzmi Carmina Burana Carla Orffa. Święto Muzyki jest prawdziwym festiwalem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się muzyką i dzielić nią z innymi, W roli głównej wystąpią młodzieżowe orkiestry dęte.

   Chodźcie! Możecie dołączyć na godzinę, dwie lub zostać do końca :) Zabierzcie transparenty i jakiś instrument!

   Wydarzenie “Święto muzyki”: https://www.facebook.com/share/Ytth8WgHX3VBg6rR/

   Premiera teledysku odbędzie się podczas mini festiwalu MIASTO DZIECI, który odbędzie się w ostatni weekend wakacji, tj. 31.08-01.09.2024. Teledysk zostanie także udostępniony w Internecie.

   Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli
   Prowadzenie nagrania w Ogrodach: Paulina Ratajczak i Karolina Gołębiowska
   Prowadzenie nagrania w szkołach, w studio i przestrzeni miasta: Marysia Dąbrowska, Karolina Gołębiowska, Joanna Bonisławska i Paulina Ratajczak
   Operator: Kacper Bukartyk,montaż: Łukasz Chruściel
   Partner: Katedra Filmu Akademii Sztuki w Szczecinie   2. Nagranie piosenki MIASTO DZIECI - warsztaty dźwiękowe i realizacja nagrania w studio

   TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 Muz” (wejście od ul. Tkackiej)
   26.06.2024 godz. 17:00-19:00
   27-28.06.2024 godz. 11:00-14:00
   obowiązują zapisy tworzesie@gmail.com
   FB: https://www.facebook.com/share/kwbt8MTVPWESG1Pk/

   Pod koniec 2023 r dzieci w całości zaprojektowały, wymyśliły i udźwiękowiły wystawę MIASTO DZIECI. Dorośli twórcy- artyści i animatorzy, pomogli dzieciom zbudować ich królestwo. Rządy w galerii całkowicie przejęły dzieci. Urządziły miasto po swojemu, spisały regulamin, a swobodę i zabawę postawiły na pierwszym miejscu. W MIEŚCIE można spotkać latające chomiki, dom baton czekoladowy czy drzewo „Ługi Bugi”.

   Brakuje tylko piosenki…do realizacji której przyda się wsparcie fajnej osoby dorosłej. Tak się składa, że znamy taką, nazywa się ASI MINA, uwielbia łączyć słowa, tworzyć muzykę i pracować z młodymi ludźmi. O beaty do utworu zadba syn artystki, Jeremi Bronisławski aka JJ.  Jest jeszcze  jeden człowiek, uwielbiany przez dzieci, który nie rozstaje się z ukulele– Pan Bartek . Założył nawet młodocianą szajkę, która rządzi w mieście i nazywa się UKUBANDA.  Będzie nas wspierać jeszcze jedna fajna osoba dorosła – Marysia Dąbrowska, która pomoże młodym twórcom wcielić się w odpowiednie role.

   Z takiego składu musi powstać coś NIEZWYKŁEGO, w dodatku profesjonalnie zarejestrowanego w studiu nagrań Akademii Sztuki w Szczecinie.

   Prowadzenie: Joanna Bronisławska (ASI MINA)
   Współpraca: Bartek „Orzeł” Orłowski, Marysia Dąbrowska i Paulina Ratajczak
   Partner: Akademia Sztuki w Szczecinie, Wydział  Sztuki Mediów, Fotografii i Filmu Eksperymentalnego

   Zapisy: na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat, które piszą wiersze/piosenki, układają rymowanki i lubią śpiewać (koszt materiałów 15 zł/dziecko na całe warsztaty). Udział w przedsięwzięciu wiąże się z udziałem w nagraniach piosenki w studio, w dniu 28.06. Wiąże się również ze zgodą na video-rejestrację nagrania oraz warsztatów. Planujemy również zrealizować nagrania do  teledysku do powstałej piosenki.

   Mail: tworzesie@gmail.com, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.   3. Kąpiel w dźwiękach lasu

   06.07.2024 godz. 11:00-15:00, Dolina Siedmiu Młynów (miejsce zbiórki zostanie przesłane mailem)
   wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com

   Kilkugodzinny spacer po obszarach leśnych Szczecina. Peter Wohlleben, jeden z najbardziej znanych leśników świata, autor książki „Sekretne życie drzew” poleca, aby las odkrywać wszystkimi zmysłami, zażywając kąpieli leśnych. Wykorzystując przede wszystkim ze zmysł słuchu i dotyku, wspólnie z uczestnikami, zanurzymy się w środowisku leśnym, analogicznie do zanurzenia się wodzie.

   Grupę poprowadzi certyfikowany przewodnik Shinrin Yoku – Jacek Gawroński. W ramach spaceru skupimy się na otaczających dźwiękach, zapachach, kształtach i fakturach. Wspólnie z uczestnikami, spróbujemy stworzyć kompozycje z dźwięków natury oraz obrazy z elementów natury. Kąpiel w dźwiękach zakończymy zmysłem smaku oraz małym poczęstunkiem, składającym się z darów lasu.

   Prowadzenie: Jacek Gawroński
   Uczestnicy: dzieci 7+, młodzież, dorośli
   Mail: tworzesie@gmail.com, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.   4. Słuchowisko „SZCZECIN DZIECI” trzydniowe warsztaty literacko-dźwiękowe oraz  rejestracja cyfrowa słuchowiska

   TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 Muz” (wejście od ul. Tkackiej)
   31.07 - 02.08.2024 godz. 10:00-14:00
   wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com

   W 2023 roku na ścianach galerii powstał wielkoformatowy mural SZCZECIN DZIECI, utkany z nazw i neologizmów pochodzących od dzieci, zebranych podczas akcji z mieszkańcami Szczecina, namalowany przez artystkę Karolinę Gołębiowską.

   Zamiast Wałów Chrobrego, mamy Wały Dobrego, dzielnica Szczecin Podjuchy, zamieniła się w Szczecin Poduchy, Baszta Siedmiu Płaszczy dostała Paszczę, a ul. Kadłubka przemianowała się w ul. Taka Dupka. Snujemy opowieści w tym niezwykłym mieście, podróżując palcem po mapie. Wyobrażamy sobie, że DOBRY poznał Damę Pomorzańską, której Matka Teresa z Katapulty nie chciała zgodzić się na spacer na “Jasne Dłonie”. A gdyby te historie mogli usłyszeć inni? Jesteśmy pewni, że dzieci zabiorą nas w fantastyczną podróż. Dzięki nim i prowadzącym warsztaty będziemy mogli usłyszeć alternatywną opowieść o Szczecinie w postaci słuchowiska.

   Prowadzący trzydniowe warsztaty skierują uwagę na niezwykłość dziecięcej wyobraźni oraz łączenia rzeczywistości z fantazją.
   Prowadzenie: Dorota Bielska, Jarek Rebeliński
   Uczestnicy: dzieci w wieku  6-12 lat
   Mail: tworzesie@gmail.com, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.   5.  Międzypokoleniowe warsztaty filmowe dla dzieci i dorosłych oraz realizacja filmu poklatkowego o Szczecinie

   Dom Kultury „13 Muz” (wejście główne, Sala Lustrzana 1 piętro)
   10.08-11.08.2024 godz. 11:00-15:00
   wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com

   Motywem przewodnim przygotowania animacji poklatkowej, będą miejsca związane ze Szczecinem, takie jak budynki, pomniki, parki. Warsztaty tworzenia filmu animowanego metodą pikselacji zrealizowane zostaną w oparciu o poklatkowe zdjęcia wykonane wybranym obiektom i osobom.

   To dzieci i ich opiekunowie wcielą się w rolę aktorów. Ożywimy niektóre rzeźby, zobaczymy kto  mieszka w parkach i szczecińskich budynkach. Liczymy na wyobraźnię uczestników. Animacja poklatkowa pozwala ją totalnie wyzwolić. Spotkania przewidują również naukę montażu i udźwiękowienia. Finał warsztatów to projekcja wspólnego filmu podczas festiwalu MIASTO DZIECI (ostatni weekend wakacji)

   Prowadzenie: Dominika Wyrobek, Paulina Ratajczak
   Uczestnicy: dzieci 7-11 lat, dorośli opiekunowie
   Mail: tworzesie@gmail.com, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
   Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak
   Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

   Działania z okazji 10 urodzin galerii TWORZĘ SIĘ dofinansowano ze środków Miasta Szczecin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-– państwowego funduszu celowego.
   Patroni medialni: wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl 

    

   W czerwcu wystawa MIASTO DZIECI dostępna jest w następujące niedziele: 09.06, 23.06 oraz 30.06. Wejścia o godz. 11:00, 12:45 i 14:30 (czas spotkania 90 min,)

   https://www.biletomat.pl/miejsca/galeria-tworze-sie-w-domu-kultury-13-muz-2735/   Wystawa „MIASTO (dla)DZIECI” - spotkania wakacyjne
    

   Niedzielne, rodzinne i przyjacielskie spotkania w wakacje odbędą się w dniach: 07.07, 21.07, 28.07 oraz 04.08.2024 r. (Bilety 9 zł)

   MIASTO (dla) DZIECI to zaproszenie do wspólnego projektowania najbliższego otoczenia. To próba spojrzenia na świat z perspektywy dziecka, dająca możliwość budowy swojego mikro świata. Dzieci to urodzeni architekci i architektki. Postanowiliśmy całkowicie oddać stery w ich ręce. Wystawa została w 99% zaprojektowane przez młodych ludzi, jest emanacją ich marzeń i potrzeb.

   Ekspozycja jest jak duża makieta, po której można chodzić, zmieniać środki transportu, rozkłady ulic oraz przeznaczenie budynków. Można nawet stać się drzewem, najlepiej Ługi Bugi albo znakiem, który wskazuje podziemne przejścia lub ostrzega przed Ponurą Szajką. Warto czasem odpocząć od przygód, chociażby w Leniuchowicach albo innych zakamarkach. Ale chwila… Czy w MIEŚCIE DZIECI obowiązują jakieś zasady? Czy ktoś nad tym wszystkim czuwa? Czy jest tu miejsce dla nowych mieszkańców?

   Warstwa wizualna oraz projekt wystawy został kolektywnie opracowany na bazie rysunków oraz pomysłów uczestników (nie)konkursu MIASTO MARZEŃ. Dźwięki MIASTA zagrali i zaśpiewali uczestnicy oraz uczestniczki warsztatów „Jak brzmi miasto?”. Słowo „dla”, ujęte w nawias w tytule wystawy, wpisuje się w nurt tworzenia sztuki z dziećmi, a nie tylko dla nich.
    

   Twórczynie i twórcy wystawy:

   Karolina Gołębiowska, Joanna Bronisławska, Marek Mierzejewski, Dominika Wyrobek, Agata Wolniewicz, Katarzyna Mierzejewska, Marcin Strugliński, Szymon Herbuś, Paulina Ratajczak oraz uczestnicy i uczestniczki (nie)konkursu MIASTO MARZEŃ oraz warsztatów „Jak brzmi miasto?”
   Współpraca: Remigiusz Suda, Aleksandra Rus, Tomasz Gacek, Marta Kubiak, Spot-art classes and workshops, Stowarzyszenie KAMERA, Oskar Ejsmont, Magda Pociej
   Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak

    

   KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W WAKACJE? 
    

   - niedzielne spotkania na wystawie „Miasto (dla) Dzieci” o godz.: 11:00 i 12:45 (czas spotkania 90 min.).  Bilety w cenie 9 zł dostępne na stronie: https://www.biletomat.pl/miejsca/galeria-tworze-sie-w-domu-kultury-13-muz-2735/ i w punkcie stacjonarnym biletomatu: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej -punkt w CIKiT znajduje się po lewej stronie). Punkt stacjonarny biletomatu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

   - od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:00 odbywają się twórcze warsztaty dla grup zorganizowanych. (wstęp 14 zł/dziecko; obowiązują zapisy mailowe: tworzesie@gmail.com). 

   /Galerię zwiedza się bez butów. Przyda się dodatkowa para skarpetek./

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!