Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Poznaj Filharmonię! Zapraszamy na zwiedzanie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Poznaj Filharmonię! Zapraszamy na zwiedzanie

   Zobacz najpiękniejszy budynek Europy! Zapraszamy na zwiedzanie budynku Filharmonii, odbywające się tuż po próbach generalnych do wieczornych koncertów. Prowadzone w języku polskim, a także niemieckim bądź angielskim, są doskonałą okazją do poznania instytucji i ważnego dla historii regionu miejsca. Zwiedzania wzbogacamy o prezentację działalności Klasztoru Dominikanów w Prenzlau. 


   Polsko-niemiecka współpraca


   „Kultura bez granic”, projekt realizowany we współpracy Filharmonii w Szczecinie i Klasztoru Dominikanów w Prenzlau, to doskonały przykład transgranicznej współpracy kulturalnej, wspieranej funduszami europejskimi. Jego głównym celem jest rozwijanie oferty kulturalnej na pograniczu, ułatwiając mieszkańcom oraz turystom transgraniczny dostęp do bogactw kultury. Wspólna kultura i historia regionu, a te są wyjątkowo bogate, stanowią fundament dla wzmacniania świadomości mieszkańców oraz lepszego zrozumienia dziedzictwa Pomorza Zachodniego.

    

   Bilingualne piątki, czyli zwiedzanie Filharmonii


   Jednym z głównych punktów naszej kulturowej podróży są podwójne urodziny – w 2024 roku mija bowiem 10 lat od inauguracji nowej siedziby Filharmonii w Szczecinie (5 września) i 140 lat od otwarcia Konzerthausu (18 października).

    

   - Na wielkie świętowanie przyjdzie oczywiście czas jesienią, ale z tej okazji już dziś zapraszamy na zwiedzanie Filharmonii – pięknego, docenionego w wielu konkursach architektonicznych budynku przy ulicy Małopolskiej 48. - mówi Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. -W każdy piątek w czasie trwania projektu zapraszamy na opowieść o miejscu, które kontynuuje muzyczne tradycje przedwojennego Szczecina.


   Zwiedzanie odbywa się w piątki po próbie generalnej. O godzinie 14:00 przewodnicy oprowadzą Was w języku angielskim bądź niemieckim, a o 15:00 w języku polskim. Każda tura trwa około 45 minut i obejmuje hol, salę kameralną, Galerię Poziom 4., salę symfoniczną, Galerię przy Cerkwi, aż do sklepu z pamiątkami i wydawnictwami.

    

   • Sprawdź daty zwiedzania w języku niemieckim LINK
   • Sprawdź daty zwiedzania w języku angielskim LINK
   • Sprawdź daty zwiedzania w języku polskim LINK

    

   Kultura w dawnym klasztorze


   Zwiedzanie Filharmonii będzie połączone z prezentacją naszego partnera – Klasztoru Dominikanów w Prenzlau. Oddalony o niecałą godzinę drogi zabytkowy, pieczołowicie odrestaurowany budynek, to dziś jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych klasztorów w północnowschodnich Niemczech. Czasy mnichów dominikańskich ustąpiły miejsca historii, sztuce i kulturze, tworząc miejsce, które łączy pod swoim dachem Muzeum historyczno-kulturowe, historyczne archiwum miejskie, bibliotekę miejską oraz centrum wydarzeń "Kulturarche". Odwiedź stronę

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!