Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   „Pleciuga” ze wsparciem Województwa Zachodniopomorskiego

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   „Pleciuga” ze wsparciem Województwa Zachodniopomorskiego

   Szczeciński Teatr Lalek „Pleciuga” otrzyma wsparcie finansowe ze środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego. To 400 000 złotych, które zostanie przekazane na realizację działań artystycznych i edukacyjnych na rzecz mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

   Wszystko w ramach podpisanej umowy pomiędzy Gminą Miasto Szczecin a Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

   Środki, które zostaną przekazane instytucji w ramach tegorocznej dotacji, zostaną wykorzystane w wielu różnych obszarach funkcjonowania Teatru. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu możliwe będzie m.in. przygotowanie, eksploatacja i promocji spektakli premierowych i innych projektów artystycznych, organizacja warsztatów tematycznych oraz wydanie publikacji i opracowań dla dzieci, nauczycieli oraz rodziców, poświęconych rozmaitym dziedzinom edukacji teatralnej.

   Fot. Tomasz Lewandowski - dyrektor Teatru Lalek "Pleciuga", Lidia Rogaś – zastępca prezydenta Miasta, Anna Bańkowska - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

    

   To nie pierwszy raz, gdy Województwo Zachodniopomorskie zdecydowało się wesprzeć szczeciński Teatr Lalek. W 2019 r. otrzymana pomoc wyniosła 300 000 zł, a w latach kolejnych: 2020 i 2021 została zwiększona do kwoty 400 000 zł. Otrzymane środki zostały wykorzystane do produkcji i realizacji spektakli premierowych, prezentacji przedstawień w wybranych miejscowościach regionu, warsztaty teatralne dla dzieci oraz dorosłych. Propozycje „Pleciugi”  spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem wśród najważniejszych adresatów: tysięcy dzieci z wielu zachodniopomorskich miast i miejscowości.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!