Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Operowa gala z Josephem Calleją

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Operowa gala z Josephem Calleją

   17 marca czeka nas niesamowite muzyczne spotkanie z jednym z najlepszych na świecie tenorów - Josephem Calleją. Artysta z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej wykona między innymi najpiękniejsze arie z oper Verdiegi, Pucciniego czy Dvořaka. Początek koncertu o godzinie 19:00. Bilety wciąż dostępne.

   Stawiany w jednym szeregu z Luciano Pavarottim i Plácido Domingo, a nawet z legendarnym Enrico Caruso – maltański tenor Joseph Calleja będzie gwiazdą nadzwyczajnej gali operowej w złotej sali Filharmonii. Tego koncertu żaden miłośnik opery po prostu nie może przegapić, będzie to bowiem prawdziwa uczta dla melomanów, którzy spośród wszystkich instrumentów najbardziej cenią sobie ludzki głos.

   17 marca artysta wraz z Orkiestrą Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą Ramona Tebara wykona m.in. arie z oper Dvořaka, Verdiego, czy Pucciniego (dokładnie z uwielbianej przez siebie Tosci),

   Joseph Calleja w wywiadach zdradza, że już jako kilkuletnie dziecko śpiewał dosłownie wszystko, co słyszał wokół siebie - od muzyki sakralnej po jingle reklamowe - a rodzina „nie mogła go uciszyć". Gdy jako trzynastoletni chłopiec obejrzał „The Great Caruso” postanowił dołączyć do chóru, by sprofesjonalizować swoją pasję. Dziś, Calleja to rozchwytywany solista, który ze swoim bardzo szerokim repertuarem koncertuje na najlepszych scenach operowych świata. Obdarzony niebiańskim głosem, Joseph Calleja (...) jest prawdopodobnie najlepszym współczesnym tenorem lirycznym – pisze o nim Associated Press.

   Zapraszamy na koncert Joseph Calleja | Gala operowa już 17 marca o godzinie 19:00. Bilety w cenie 150-180 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!