Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Nie żyje Jadwiga Igiel-Sak, była dyrektor szczecińskiej filharmonii

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Nie żyje Jadwiga Igiel-Sak, była dyrektor szczecińskiej filharmonii

   Od 1994 roku pełniła funkcję zastępcy Dyrektora, później dyrektora naczelnego Filharmonii. W nieoceniony sposób przyczyniła się do rozwoju, podniesienia poziomu artystycznego i budowy dobrej opinii Filharmonii, a poprzez zaangażowanie orkiestry w liczne koncerty zagraniczne, przyczyniła się do promocji naszego miasta za granicą.

   Pani Dyrektor Igiel-Sak prowadziła Filharmonię do listopada 2006 r., podejmując odważne i głośne w całym kraju inicjatywy artystyczne, w tym m.in. wykonanie „Requiem Polskiego” Krzysztofa Pendereckiego w Stoczni Szczecińskiej Nowa (grudzień 2005 r.), które to okazało się niebywałym sukcesem, na trwale wpisującym się w kulturalną historię naszego miasta i do dziś pozostającym w pamięci wielu szczecinian.

   W 2004 roku Jadwiga Igiel-Sak podjęła skuteczne starania o wybudowanie nowej siedziby instytucji, stając na czele Społecznego Komitetu na rzecz Budowy Nowej Filharmonii w Szczecinie, w miejscu dawnego Konzerthausu. Dzięki jej wysiłkom możemy cieszyć się dzisiaj spektakularnym gmachem Filharmonii, który stał się niezaprzeczalnym symbolem Szczecina i regionu.

   Za tworzenie pozytywnego wizerunku Szczecina poprzez osiągnięcia na ogólnopolskiej i międzynarodowej niwie kulturalnej i artystycznej, w 2005 roku Jadwiga Igiel-Sak otrzymała tytuł Ambasadora Szczecina.

   Cześć Jej pamięci.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!