Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   (Nie)konkurs "Miasto Marzeń

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   (Nie)konkurs "Miasto Marzeń

   W dyskursie na temat przyszłości, nadal rzadko uwzględnia się perspektywę i potrzeby dziecka. Nie robi się tego również planując i projektując przestrzeń wokół nas, przestrzeń miast. Czas to zmienić!

   Dziecko to mały architekt/-ka . Od początku buduje bazy, szałasy i osady. Wykorzystując ten talent, Galeria Tworzę się chce zaprosić dzieci i młodzież do zaprojektowania MIASTA MARZEŃ.

   Większość z nas ma potrzebę wspólnoty i przynależności. Dobrze budować miasta, w których każdy czuje się dobrze. Miasta, w których można spełniać marzenia, uczyć się/pracować, bawić, odkrywać, spełniać swoje pasje ale też odpoczywać i spędzać czas z innymi. Zachęcamy do zaprojektowania osady miejskiej, w której jest miejsce na potrzeby każdej i każdego z nas ale też potrzeby obecnych i przyszłych mieszkańców, w tym osób ze szczególnymi potrzebami.

   Zapraszamy do udziału w akcji  „MIASTO MARZEŃ”

    

   - Narysujcie miasta (lub jego wybranej części), w którym będziecie się czuć dobrze, w którym równie dobrze poczują się inni: ludzie, zwierzęta, ptaki, owady i rośliny. Narysujcie to, czego Wam w mieście brakuje i to co jest dla Was najważniejsze. Pomyślcie o miejscach, w których jest Wam dobrze i miejscach, które chcielibyście zmienić. Nie zapomnijcie o dźwiękach, które chcecie w tym mieście słyszeć. Pamiętajcie o kształtach i kolorach, które chcecie widzieć w swoim otoczeniu. W jakich miejscach najbardziej chciałoby się Wam przebywać, w jakich marzycie się bawić, odpoczywać, a w jakich się uczyć? Jeśli czujecie się na siłach, zaprojektujcie CAŁE MIASTO. Możecie też narysować WYBRANY fragment lub miejsce. Zróbcie króciutki opis Waszego miasta.

   - Prace wykonane na kartce formatu A4 lub A3, w dowolnej technice, należy przesyłać na adres: Dom Kultury „13 muz” (z dopiskiem: Galeria TWORZĘ SIĘ), pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin

   - Przed wysłaniem pracy tradycyjną pocztą, należy również o wysłać zdjęcie pracy mailem: tworzesie@gmail.com. Kontakt mailowy posłuży również do akceptacji regulaminu akcji i podpisania stosownego oświadczenia.

   - Na odwrocie pracy oraz w nazwie pliku, trzeba podać wiek, imię i nazwisko dziecka. Należy również dołączyć krótki opis pracy, uwzględniającej dźwięki płynące z MIASTA MARZEŃ.

   Termin nadsyłania prac upływa dnia 28.07.2023 r.

   Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w galerii TWORZĘ SIĘ na nowej wystawie  „MIASTO (DLA) DZIECI” . Wybrane prace i pomysły uczestników posłużą do zaprojektowania wystawy, jej scenografii i rekwizytów. Autorzy wybranych pomysłów staną się współtwórcami nowej przestrzeni.

   Kategorie wiekowe:

   5-6 lat

   7-9 lat

   10-13 lat

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!