Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Nadchodzi 8 edycja festiwalu Szczecin Jazz

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Nadchodzi 8 edycja festiwalu Szczecin Jazz
   jazz dla dzieciaków poziom.jpg
   jazzmeia _hd poziom.jpg
   chad lb_hd_poziom.jpg

   Choć pierwsze koncerty w marcu 2023 r. to już dziś prezentujemy pierwsze gwiazdy. Rusza także przedsprzedaż puli biletów w specjalnych cenach. Festiwal odbędzie się w dniach 08.03-16.03. 2023 r.

   Tradycyjnie Festiwal Szczecin Jazz otworzy projekt „Jazz dla dzieciaków”. Poprowadzi go szczecińska pianistka i wykładowczyni Akademii Sztuki Joanna Gajda. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mietek Szcześniak.

    

   Następnie czekają nas dwie premiery: po raz pierwszy w Polsce ChadLefkowitz-Brown i po raz pierwszy w Szczecinie Jazzmeia Horn. 

   Chad LB to saksofonowy fenomen. Uznanie publiczności zdobył wirtuozerią swoich wykonań i oryginalnymi improwizacjami. Jazzmeia Horn z kolei należy do najbardziej ekscytujących wokalistek w jazzie, trzykrotnie nominowana do nagrody Grammy. To tylko cześć tego co dla Was przygotowaliśmy w ramach Szczecin Jazz 2023. 

    

   Jazz dla dzieciaków - Joanna Gajda & Mietek Szcześniak

   2.03.2023 g. 18.00 

   Sala Kameralna, Filharmonia w Szczecinie

   Bilety w przedsprzedaży w specjalnej cenie 49 PLN

   https://bilety.fm/pl/muzyka/7976-jazz-dla-dzieciakow-joanna-gajda-mietek-szczesniak-sala-kameralna-filharmonii-szczecin.html

    

   Tradycyjnie Festiwal Szczecin Jazz otworzy projekt „Jazz dla dzieciaków”. Poprowadzi go szczecińska pianistka i wykładowczyni Akademii Sztuki Joanna Gajda. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mietek Szcześniak. Szykuje się tylko dawka pozytywnej energii, ale również głęboki ukłon w stronę pierwszych edycji koncertów. Przypomnijmy, że w 2016 roku Mietek Szcześniak i Joanna Gajda wystąpili dla najmłodszych w szczecińskiej filharmonii ze specjalnie przygotowanym repertuarem. U boku Joanny Gajdy i Mietka Szcześniaka zagrają: na saksofonie Borys Janczarski, na kontrabasie Bartosz Świątek, a na perkusji Sebastian Frankiewicz. Pojawi się też chór złożony z uczniów podstawowych szkół muzycznych. W tym roku na koncert, który będzie równocześnie interaktywnym spektaklem, złoży się 12 piosenek - standardów jazzowych z wesołymi, polskimi tekstami. Pozwoli to na zabawę, ale jednocześnie da młody odbiorcom poczucie traktowania na serio. Piosenki, choć oczywiście będą bazowały na dziecięcych tekstach, to pokażą jazz w najprawdziwszym wydaniu z niebanalną warstwą muzyczną i dynamiką.

    

   Jazzmeia Horn 

   12.03.2023 g. 20.00 

   Opera na Zamku w Szczecinie

   Bilety w przedsprzedaży w specjalnej cenie 119 PLN

   https://bilety.fm/pl/muzyka/7977-jazzmeia-horn-szczecin-jazz-2023-opera-na-zamku-szczecin.html

    

   Po raz pierwszy w Szczecinie Jazzmeia Horn.

   „Jazzmeia Horn należy do najbardziej ekscytujących młodych wokalistek w jazzie. Łączy wszystkie cechy legendarnych wokalistek takich jak Betty Carter, Sarah Vaughan, and Nancy Wilson" - The New York Time . Jazzmeia Horn wygrała Newark's 2013 Sarah Vaughan International Jazz Competition. Dwa lata później ugruntowała swoje miejsce jako gwiazda jazzu po zajęciu pierwszego miejsca w Thelonious Monk International Vocal Jazz Competition. W 2017 roku, w ramach nagrody Monk Competition, wydała swój debiutancki, pełnowymiarowy album, A Social Call, nakładem Concord Records. Płyta zebrała pochwały, w tym nominację do Grammy; Horn wystąpił również na ceremonii Grammy. Powróciła w 2019 roku ze swoim drugim albumem, Love & Liberation, który zawierał cover "Green Eyes" Erykah Badu. Otrzymał również nominację do Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny. W 2020 roku Horn wydała swoje pierwsze big-bandowe nagranie, nominowane do Grammy Dear Love, na którym pracowała z 15-osobowym zespołem Noble Force.Jazzmeia jest jednym z wyrazistszych  głosów we współczesnym jazzie, a jej koncerty to niesamowite muzyczne widowiska. 

    

   Chad LB 

   16.03.2023 g. 20.00 

   Sala Kameralna, Filharmonia w Szczecinie

   Bilety w przedsprzedaży w specjalnej cenie 99 PLN

   https://bilety.fm/pl/muzyka/7978-chad-lb-szczecin-jazz-2023-sala-kameralna-filharmonii-szczecin.html

    

   Po raz pierwszy w Polsce! Chad Lefkowitz-Brown czyli "saksofonowy fenomen". Tak właśnie  New York Daily News nazwał Chad LB. Koncertował na całym świecie

   z takimi gwiazdami jak Chris Botti czy Taylor Swift. Występował jako solista

   w premierowych zespołach takich jak Juilliard Jazz Orchestra, a wcześniej był ważnym członkiem nagrodzonej wieloma nagrodami GRAMMY Afro Latin Jazz Orchestra.

   W wieku zaledwie 31 lat Chad stał się jednym z pierwszych jazzowych headlinerów swojego pokolenia, gromadząc w mediach społecznościowych b ponad 250 000 fanów na różnych platformach.  Uznanie publiczności zdobył wirtuozerią swoich wykonań i oryginalnymi improwizacjami.

   Chad już w wieku 11 lat był uznawany za cudowne dziecko jazzu w wieku 11 lat. Trafił pod skrzydła George'a Reeda, który był znany z tego, że wspierał takie legendy jak TeddyWilson, Buddy Tate i Marian McPartland. Chad kontynuował edukację w Brubeck Institute, prestiżowym programie stypendialnym stworzonym przez legendę jazzu Dave'aBrubecka. Podczas studiów w tym instytucie regularnie występował z Brubeckiem i był członkiem Brubeck InstituteJazz Quintet.

   Chad otrzymał wiele wyróżnień podczas swojej kariery szkolnej,

   w tym  DownBeat Magazine Student Music Awardsw takich kategoriach jak "Najlepszy solista jazzowy" i "Najlepszy oryginalny utwór."

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!