Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Mozart w mistrzowskim wykonaniu

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Mozart w mistrzowskim wykonaniu

   Niepowtarzalny koncert wielkich interpretatorów Mozarta czeka nas już w najbliższą niedzielę 2 kwietnia. W złotej sali, w ramach światowego tournée „Mozart made in Manchester” wystąpi brytyjska orkiestra Manchester Camerata. Start koncertu o 19:00. Bilety wciąż dostępne.

   To będzie w 100% mozartowski wieczór, ale – uwaga! – nie będzie to jednak Mozart wiedeński, a prosto z Manchesteru. A to za sprawą orkiestry Manchester Camerata, która w ramach światowego tournée „Mozart made in Manchester” odwiedzi także szczecińską złotą salę.

   Manchester Camerata to jedna z najbardziej uznanych orkiestr kameralnych w Europie, której głównym dyrygentem od lat jest sam maestro Gábor Takács-Nagy. Dyrygent jest bardzo zaangażowany w swoją pracę z orkiestrą, co daje się usłyszeć i poczuć na każdym koncercie zespołu. Między mną a muzykami istnieje prawdziwe zaufanie – mówi Gábor Takács-Nagy o pracy z Manchester Camerata. Wraz z nim otwartość na podejmowanie ryzyka, kreatywnego ryzyka, które pomaga nam osiągnąć niewyobrażalne – dodaje.

   Solistą tego wieczoru będzie Jean-Efflam Bavouzet – światowej klasy francuski pianista, entuzjastycznie oklaskiwany przez publiczność od Sydney po Los Angeles. W jego wykonaniu usłyszą Państwo aż dwie kompozycje Mozarta: Koncert fortepianowy nr 12 A-dur KV 414 i nr 13 C-dur KV 415.

   Poza koncertmi fortepianowymi wieczór wypełni także Divertimento D­-dur KV 136 oraz Symfonia C-dur KV 425 Linzka. Możemy więc spodziewać się najlepszego – nie tylko od wykonawców, ale także i programu!

   Na koncert Manchester Camerata I MOZART zapraszamy 2 kwietnia o godzinie 19:00. Bilety w cenie 120-150 zł można kupić w kasie Filharmonii i na filharmonia.szczecin.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!