Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Młodzi artyści nagrodzeni

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Młodzi artyści nagrodzeni
   1-DSC_0240.jpg
   2-DSC_0229.jpg
   3-DSC_0225.jpg
   4-DSC_0221.jpg
   5-DSC_0211.jpg
   6-DSC_0205.jpg
   7-DSC_0189.jpg
   8-DSC_0178.jpg
   10-DSC_0163.jpg

   Po raz kolejny najlepsi uczniowie i studenci zostali nagrodzeni w uznaniu za wybitne osiągnięcia artystyczne. W tym roku wyróżnienia trafiły do 28 osób.

   Stypendia Artystyczne Miasta Szczecin przyznawane są raz w roku uczniom i studentom szczecińskich szkół artystycznych wszystkich typów, którzy wyróżniają się talentem i swoimi osiągnięciami artystycznymi promują Miasto Szczecin.

   Komisja Stypendialna oceniała dorobek artystyczny kandydatów uzyskany od 1 września 2022 roku do 31 sierpnia 2023 roku. Przy dokonywaniu oceny, pod uwagę brane były osiągnięcia artystyczne o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym. Ocenie polegała również aktywność młodych artystów w Szczecinie.

   Ostatecznie Komisja Stypendialna rozpatrzyła 65 wniosków i wytypowała 28 kandydatów:

   - 7 studentów Akademii Sztuki w Szczecinie;

   - 4 uczennice z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusiego;

   - 7 uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. Marka Jasińskiego;

   - 7 uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego;

   - 2 uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. T. Szeligowskiego;

   - 1 uczennicę z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia Leonarda Piwoni.

   - Wiele lat temu otrzymaliście wyjątkowy i ogromny talent. Jednak gdyby nie Wasza ciężka praca, gdyby nie niesamowite wsparcie Waszych rodziców myślę, że dziś nie spotkalibyśmy się tu - powiedziała podczas uroczystości wręczenia Stypendiów Lidia Rogaś - zastępca prezydenta Miasta Szczecin. - Serdecznie gratuluję Wam waszych dotychczasowych sukcesów. Wierzę, że mimo wszystko to dopiero początek Waszej drogi i w przyszłości będziemy mogli podziwiać Wasze kolejne osiągnięcia i z niekłamaną dumą mówić, że pochodzicie właśnie ze Szczecina. 

   Łączna kwota przeznaczona w 2023 roku w budżecie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin na stypendia artystyczne wynosi blisko 100 000 zł. Przyznane Stypendia mają charakter nagrody pieniężnej wypłacanej jednorazowo. Tegoroczna wysokość stypendium to 3333 zł.

   Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!