Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   "Młody Krąg" jako gość specjalny 49. Festiwalu Folklorystycznego "Limanowska Słaza"

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   "Młody Krąg" jako gość specjalny 49. Festiwalu Folklorystycznego "Limanowska Słaza"

   Pałacowy Zespół Pieśni i Tańca "Młody Krąg" wystąpi jako gość specjalny 49. Festiwalu Folklorystycznego "Limanowska Słaza", który odbędzie się w dniach 15-19 listopada 2023 r. w Limanowskim Domu Kultury, w województwie małopolskim.

   Jest to jeden z większych festiwali folklorystycznych w Polsce, który gromadzi licznych entuzjastów i ekspertów kultury ludowej.

   W blisko 50-letniej historii tego cenionego w środowisku artystycznym wydarzenia, po raz pierwszy zaproszenie otrzymała instytucja działająca na Pomorzu Zachodnim. Wyróżnienie to otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Młody Krąg”, działający w Pracowni Tradycji Polskiej Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.

   Jest to swoiste uznanie dla umiejętności i dorobku artystycznego Kadry i Uczestników „Młodego Kręgu”. Wydarzenie będzie transmitowane online.  Każdy użytkownik Internetu będzie mógł podziwiać występ już 18 listopada około godziny 20:00 na stronie internetowej Limanowskiego Domu Kultury: ldk.limanowa.pl

   Zespół "Młody Krąg" jest żywym dowodem na to, jak folklor regionalny Polski może łączyć pokolenia.  Realizuje misję integrowania społeczności poprzez sztukę ludową. Wyróżnia się on nie tylko wielopokoleniowością, ale również autentycznym i dbałym odwzorowaniem regionalnych tańców i pieśni z całej Polski.

   "Młody Krąg" cieszy się renomą zarówno w Szczecinie, jak i poza jego granicami, będąc ambasadorem polskiego dziedzictwa kulturowego. Jego repertuar to bogactwo tańców z Łowicza, Cieszyna, Krakowa i wielu innych regionów Polski. Zespół oddaje również hołd tradycyjnym obrzędom i zwyczajom, prezentując kolędy i pieśni patriotyczne.

   Na scenie "Limanowskiej Słazy" członkowie zespołu obiecują nie tylko koncert pełen tradycyjnej muzyki, ale i edukację poprzez sztukę. Artyści wystąpią przy akompaniamencie kapeli, której instrumentarium dostosowane jest do regionalnych brzmień.

   Czas spędzony w Limanowej, to nie tylko udział w Festiwalu. Planowane są także wspólne warsztaty folklorystyczne z Zespołem Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM oraz Zespołem Regionalnym „Lipniczanie”. Efekty tej pracy będzie można zobaczyć podczas styczniowych koncertów Zespołu w Szczecinie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!