Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Młode pokolenie rządzi na scenie FMT

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Młode pokolenie rządzi na scenie FMT

   Funkasanki i nita, to obok Zdechłego Osy gwiazdy tegorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów.

   Festiwal rozpoczniemy przesłuchaniami konkursowymi, które odbędą się 6. października 2023 r. w Szczecinie. Weźmie w nich udział 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, 7. października, podczas koncertu finałowego. Przez dwa dni spotkamy się w szczecińskim Kosmosie (al. Wojska Polskiego 8).

   Na pierwszy dzień festiwalowy wstęp jest wolny. Na drugi dzień bilety można nabyć na stronie: https://www.biletomat.pl/bilety/zdechly-osa-fmt-szczecin-17600/

   Wejście od 16 roku życia.

   Program

   Piątek 6 października

    

   16.30 otwarcie bram.

   17.00 przesłuchania zespołów konkursowych

    

    

   Sobota 7 października

   16.30 otwarcie bram
   17.00 finaliści FMT 2023
   18.00 Funkasanki
   19.15 nita
   20.20 ogłoszenie wyników FMT 2023
   20.45 Zdechły Osa

     

   FUNKASANKI

    

   Funkasanki, czyli duet Aneczki Kaptór i Przemka Starachowskiego, od lat konsekwentnie wymyka się wszelkim ramom gatunkowym. Obracają się w kręgu tanecznej elektroniki, mieszając ją z downtempo, alt popem, alternatywą a nawet nu jazzem. Również wydawniczo chodzą swoimi ścieżkami - mają na koncie kilka niezależnych singli i dwie płyty, byli związani z wytwórnią Kayax, a teraz ponownie wydają pod własnym szyldem. Występowali na FEST Festival w Chorzowie, Sound Project Summer w Chorwacji, jako supporty Brodki, Darii Zawiałow, Mery Spolsky.

   W zeszłym roku wygrali dwie muzyczne nagrody na Festiwalu Fama w Świnoujściu,

   a w tym roku zagrali dwa koncerty na Scenie Radia 357 na MĘSKIM GRANIU

   w Szczecinie.

    

   GOLDEN HOUR i nowe single THE NEW ONE / ONLY YOU

    

   Po wydawniczej przerwie, w której głównie tworzyli muzykę do reklam i filmów, Funkasanki wracają z zapowiedzią trzeciego albumu pt. Golden Hour, w ramach którego w czerwcu ukazał się pierwszy singiel The New One, a kolejną odsłoną płyty jest piosenka Only You. Zachowany w downbeatowym stylu The New One, pierwotnie stworzony jako soundtrack do filmu "Bezsenne Noce”, znalazł się na wielu playlistach z muzyką elektroniczną i alternatywną oraz był piosenką dnia w Radio 357. Drugi singiel duetu, Only You, to swego rodzaju letniaczek, inspirowany złotą dekadą disco, sophisti-popem i electro funkiem. Nieprzypadkowo pojawia się w połowie lata, stając w szranki z już obsłuchanymi wakacyjnymi hitami i powoli zdobywa radiowe rotacje

   i klubowe parkiety. 

   nita

   nita, a właściwie Anita Dudczak to debiutantka, którą z całą pewnością warto zapamiętać. Po latach szkolenia swojego warsztatu m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz prężnej działalności w social mediach, artystka wchodzi na rynek muzyczny pod szyldem wytwórni Kayax. Wokalista, tekściarka, kompozytorka, osobowość social mediowa i sceniczna – tworzy swój własny, unikatowy styl. Odważne, czasem zuchwałe teksty i elektroniczne, nieoczywiste brzmienia są tym, w czym czuje się najlepiej. Artystka już zyskała szerokie grono fanów na TikToku oraz Instagramie, gdzie dzięki publikacjom muzycznych treści w sumie zgromadziła wokół siebie ponad 800 tys. obserwujących. Jej film, w którym świetnie naśladuje głosy innych wokalistek, stał się viralem na całym świecie i łącznie obejrzano go już ponad 18,5 milionów razy. W sierpniu 2023 ukazał się jej debiutancki album o tytule “nitki”, za którego produkcję muzyczną odpowiada Bartek Marszałek. Na wydawnictwie znajduje się m.in. singiel “Wars”, który na Spotify odsłuchano już blisko 2 mln razy. Również w sierpniu nita została ogłoszona jako ambasadorka programu Spotify EQUAL, a na przestrzeni ostatnich miesięcy miała okazję współpracować z takimi markami, jak Samsung, Pepsi, czy Maybelline

   Zdechły Osa

   Twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale bez wątpienia jedna z bardziej wyrazistych osobowości polskiego undergroundu. Choć niełatwo go klasyfikować, to jednak z łatwością można go odróżnić od innych młodych polskich twórców. Jak żaden inny artysta potrafi ująć hedonistycznego i dekadenckiego ducha współczesności w formie krótkiej, brudnej, ale nie dającej się zapomnieć piosenki. Dawno żaden artysta tak nie namieszał na polskiej scenie, jednocześnie otwarcie przyznając, że nie chce być wrzucany do worka z raperami, którzy kojarzą mu się z "wczutami" i "napinką", od których on sam stroni. Na jego koncercie możecie spodziewać się kręcenia młynów pod sceną i zdartych gardeł jak na hardcore'owych gigach. W 2021 roku Zdechły Osa zadebiutował swoim pierwszym wydanym legalnie albumem pt "SPRZEDAŁEM DUPE" , który zyskał status złotej płyty a jedna z najbardziej popularnych piosenek, Patolowe ma ponad 30 milionów odsłon na YT. 17 lutego 2023 roku wyszedł drugi album Zdechłego Osy "Breslau Hardcore". Na płycie poza Osą będzie można usłyszeć Brodkę, Sarsę, Kosiego, Hadesa, Alicka z Stajla czy Gicika Amane. 

   Przesłuchania konkursowe odbędą się 6. października 2023 r. w Szczecinie. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, 7. października, podczas koncertu finałowego. Przez dwa dni spotkamy się w szczecińskim Kosmosie.

   Nagrody w Konkursie

   Na zdobywcę Grand Prix czeka dystrybucja cyfrowa singla (gotowego do publikacji) oraz związane z tym działania promocyjne, oraz przedstawienie twórczości zwycięzcy w roli supportu (jeżeli posiada 30 min. materiał muzyczny oraz doświadczenie koncertowe) przed koncertem artysty reprezentującego firmę Kayax.

   Nagroda finansowa w wysokości 5 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix oraz po 2,5 tys. zł dla pozostałych dwóch wyróżnionych wykonawców.

   Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej.

   Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery.

   Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska.

   Przez 16. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się blisko 4300 wykonawców z całego kraju.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!