Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Janem Nowickim

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Janem Nowickim

   16 listopada (środa) o godz. 18:00 w filii nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) gościć będziemy znakomitego aktora scen filmowych i teatralnych, Jana Nowickiego. Spotkanie poprowadzi Marcin Michrowski.

   Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

   “Jan Nowicki urodził się 5 listopada 1939 roku w kujawskim miasteczku Kowal koło Włocławka.

   Jako aktor teatralny zadebiutował w 1964 roku na deskach Starego Teatru w Krakowie podwójną rolą braci bliźniaków w "Zaproszeniu do zamku" Jeana Anouilha. Prawdziwy sukces przyniosła mu jednak rok później rola Artura w "Tangu" Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego.

   Na ekranie zadebiutował w "Pierwszym dniu wolności" Aleksandra Forda (1964). Pierwszą główną rolę - absolwenta studiów wyższych, który wyrusza w świat - zagrał w "Barierze" Jerzego Skolimowskiego. Wystąpił także m.in. w "Życiu rodzinnym" Krzysztofa Zanussiego, "Sanatorium pod Klepsydrą" Wojciecha Jerzego Hasa i "Zmorach" Wojciecha Marczewskiego.

   Wielką popularność przyniósł Nowickiemu tytułowy Wielki Szu, oszust karciany z filmu Sylwestra Chęcińskiego (1982).

   Nowickiemu przez lata towarzyszyła sława uwodziciela. Sam przyznaje, że w życiu bardzo ceni towarzystwo kobiet, zwłaszcza pięknych. Nowicki znany jest także z zamiłowania do piłki nożnej. Jako zagorzały kibic piłkarski bywa na prawie wszystkich meczach klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Pasjonuje się także występami polskiej reprezentacji.”

   (informacje o aktorze z portalu dziejesie.pl)

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!