Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Marcowy repertuar sekcji edukacji Filharmonii w Szczecinie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Marcowy repertuar sekcji edukacji Filharmonii w Szczecinie

   Na wieści o nadchodzącej wiośnie, w zespole EduFilharmonii uruchomiły się niespożyte jeszcze pokłady energii i radości, czego przejawem są nadchodzące wydarzenia. W repertuarze oprócz stałych pozycji, znalazła się premiera online psiego koncertu oraz wyjątkowy koncert szkolny. Skrzydeł dodała także informacja o zniesieniu limitów na widowni naszych sal koncertowych – tym samym liczymy na Waszą 100% frekwencję.

    

   Donuta przedstawia młodych artystów

    

   „DoNuta przedstawia” to cykl koncertów kameralnych skierowany do najmłodszych słuchaczy. W marcu warsztaty odbędą się 8 i 15 marca. Tym razem przyjrzymy się muzykom grającym w składach kameralnych, a także będziemy mieli okazję wysłuchać pierwszych wykonań młodych muzyków - mówi Dorota Świszczewska z EduFilharmonii. Spotkania z DoNutą mogą stać się doskonałym preludium do rozpoczęcia muzycznej przygody również jako twórca. Dzięki aktywnym zabawom opartym o muzyczny repertuar, stwarzamy możliwości do formowania wrażliwość, uczymy aktywnego słuchania i łączymy teorię z praktyką. Bilety dostępne są na stronie wydarzenia (https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/1740-DONUTA_PRZEDSTAWIA) oraz w kasie Filharmonii.


   Rozpocznij dzień z EduFilharmonią

   Warsztaty Raniutto stały się wręcz kultową aktywnością cotygodniowych sobotnich poranków. W ten czas, w budynku Filharmonii, gościmy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. To nie tylko uczestnictwo w warsztatach, ale również wspólna zabawa. To także okazja, by przyjrzeć się instrumentom z bliska, spędzić czas w gronie innych małych melomanów, a przede wszystkim ulec terapeutycznej mocy muzyki. Poprowadzą je wiolonczelistka Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Natalia Wesołowska oraz pisarka Katarzyna Huzar-Czub, które przybliżają dzieciom muzykę klasyczną, bawią się nią i sprawiają, że sobotnie poranki stają się po prostu lepsze – mówi Hanna Wilińska z EduFilharmonii. Terminarz warsztatów znajdziecie na stronie wydarzenia (https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/1741-WARSZTATY_RANIUTTO).

    

   Sprawdź jakie miny robią muzycy Filharmonii w Szczecinie

   Marcowy koncert rodzinny jest swojego rodzaju lupą powiększającą wszystkich ruchów wykonanych przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. To także wyprawa do wnętrza instrumentów – mówi Mateusz Czarnowski, asystent dyrektora artystycznego ds. edukacyjnych Filharmonii w Szczecinie. Koncert oparty jest na utworze pt.: „Atlas symfoniczny” Dawida Pajdzika, który został napisany specjalnie dla nas. Ma on pokazać orkiestrę w poszczególnych grupach, jak działają instrumenty, a nawet jakie miny mają muzycy podczas grania - i tak jest cel tego koncertu. Koncert już 13 marca o godzinie 17:00. Bilety dostępne na stronie wydarzenia (https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/1732-Orkiestra_od_srodka) oraz w kasie Filharmonii.


   Psie melodie na kanale YouTube EduFilharmonia

   Już 20 marca o godzinie 17:00 na kanale YouTube EduFilharmonii (https://www.youtube.com/channel/UCyDa_T2SlTpiJP3KVeFFl8A) pojawi się premierowo koncert rodzinny „Figa z makiem”. To opowieść oparta na historii Figi - tytułowej bohaterki książki napisanej przez szczecińską dziennikarkę, Kingę Konieczny i przepięknie zilustrowanej przez Magdalenę Kalenin. Podczas koncertu usłyszycie także najlepsie melodie– “Puszek Okruszek”, “Pieski małe dwa”, “Łapy, łapy, cztery łapy”, “Kundel bury”, a także motywy muzyczne z popularnych filmów animowanych “Reksio” i “Psi Patrol” – mówi Agata Kolasińska, kierownik działu edukacyjnego Filharmonii w Szczecinie. Transmisja koncertu jest bezpłatna i co najważniejsze - bez limitu miejsc!

    

   Podróż przez muzyczne stolice

   Na koniec miesiąca wyruszymy w podróż przez światowe stolice muzyki klasycznej. 28 marca wylądujemy we Wiedniu i Paryżu. Podczas koncertu w sali symfonicznej poznamy sylwetki rezydujących tam kompozytorów, a także krótką historię wybitnych austriackich kompozytorów i muzyków, a także dlaczego właśnie stolica Francji była tak częstą inspiracją przy tworzeniu poszczególnych utworów. Uczenie się muzyki w taki sposób nigdy nie było łatwiejsze – myślę, że to idealna forma dla klas 4-8 – zaprasza Mateusz Czarnowski, asystent dyrektora artystycznego ds. edukacyjnych Filharmonii w Szczecinie. Bilety na koncert dostępne są na stronie wydarzenia (https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/1739-Panstwa-Miasta), a także w kasie Filharmonii. 


   Jednocześnie przypominamy, że na stronie internetowej Filharmonii, poza pojedynczymi biletami na koncerty, pojawiła się także możliwość zakupu biletów grupowych. Bilet grupowy kierowany jest do grup minimum 15-osobowych i jest on dostępny na każdy koncert organizowany przez Filharmonię. Bilety grupowe, podobnie jak bilety normalne można zakupić nie tylko w kasie, ale także a stronie Filharmonii. Cena biletu jest uzależniona od cenników danego wydarzenia. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT. Więcej szczegółów na filharmonia.szczecin.pl/bilety

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!