Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Legenda Pogoni uhonorowana

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Pomnik upamiętniający znanego wszystkim szczecińskim kibicom piłki nożnej Floriana Krygiera został odsłonięty. To kolejny projekt zrealizowany w ramach SBO.

   Florian Krygier to niezwykle ważna postać nierozerwalnie związana z Pogonią Szczecin. To nie tylko jeden z jej twórców, ale również charyzmatyczny trener, pod wodzą którego drużyna osiągała historyczne sukcesy. Jednocześnie to także wychowawca wielu pokoleń szczecińskiej młodzieży.

   O powstaniu pomnika upamiętniającego tę wyjątkową postać, zdecydowali mieszkańcy w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W ósmej edycji SBO aż 11 507 osób opowiedziało się za tym, by instalacja artystyczna poświęcona tak ważnej dla szczecińskich piłki nożnej postaci, stanęła na terenie nowo wybudowanego Stadionu Miejskiego. Ostateczny kształt pomnika został wyłoniony w ramach przeprowadzonego przez Miasto konkursu.

   Monument, autorstwa Macieja Jagodzińskiego z toruńskiego Studia Rzeźby, stanął tuż przed wejściem na szczeciński stadion miejski. Rzeźba przedstawia trenera siedzącego na trybunach z charakterystycznymi dla niego atrybutami w postaci kapelusza, szalika Pogoni oraz piłki.  Całość kompozycji uzupełnia słynne motto Floriana Krygiera: „W sporcie nigdy się nie przegrywa, bo albo się wygrywa albo uczy”.  Od teraz każdy kibic szczecińskiej Pogoni może się przysiąść do legendarnego trenera i zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!