Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Koncert Inauguracyjny Festiwalu Na Gotycki Szlaku 2022

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Koncert Inauguracyjny Festiwalu Na Gotycki Szlaku 2022

   Skąpana letnim słońcem i deszczem, gotowa na spotkanie z letnią przygodą Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza Państwa na tegoroczną wędrówkę Na Gotyckim Szlaku.

   Inauguracja Festiwalu już w niedzielę 7 sierpnia 2022 w historycznych wnętrzach najstarszego szczecińskiego kościoła pw. św. Jana Ewangelisty, gdzie zabrzmi muzyka Jerzego Fryderyka Haendla. Concerto Grosso A-dur z Opusu 6 oraz arcydzieło wokalne Dixit Dominus g-Moll HWV 232 będące fragmentem nie zachowanej do dziś muzycznej oprawy uroczystych nieszporów skomponowanych w 1707 roku w Rzymie. Wykonawcami będą: Aleksandra Hanus, Anna Guz-Rosa i Adrianna Bujak-Cyran – sopran, Bartosz Rajpold – kontratenor, Damian Żebrowski – tenor, zespół Szczecin Vocal Project oraz Orkiestra Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego.

   Wstępem do koncertu będzie spotkanie historyczne z Michałem Dębowskim, historykiem sztuki, Miejskim Konserwatorem Zabytków, który przywoła początki gotyckiej architektury Szczecina. Początek koncertu o godzinie 19:30.

   Bilety (w cenie 30,- zł. normalny, 20,- zł. ulgowy) na stronie organizatora oraz w Republice Rozmaitości Fanaberia (Deptak Księcia Bogusława X-go 5), sprzedaż od 01.08.2022.

   W kolejne soboty sierpnia wyruszymy w wędrówkę Na Gotyckim Szlaku, gdzie znajdą się Gryfino, Wełtyń i Wolin, szczegóły wkrótce.

   Do zobaczenia Na Gotyckim szlaku!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!