Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Kapitańskie Dni Morza w Starej Rzeźni

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Kapitańskie Dni Morza w Starej Rzeźni

   Już 1 lipca w Starej Rzeźni odbędą się „Kapitańskie Dni Morza” organizowane przez Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Starą Rzeźnię oraz Grupę CSL. Wydarzenie rozpocznie się od uroczystości na Skwerze Kapitanów na Łasztowni, a następnie przeniesie się do Starej Rzeźni, gdzie zaplanowano wykłady, spotkania o charakterze morskim oraz koncerty. Zaprezentuje się między innymi zespół IGAcki Band, a gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Szpak z zespołem. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

   To już kolejne „Kapitańskie Dni Morza” organizowane w Starej Rzeźni. Z inicjatywy kapitana Włodzimierza Grycnera w minionych miesiącach odbywa się w Starej Rzeźni wiele imprez i wydarzeń o charakterze morskim i marynistycznym.

   - O 12:00 zapraszamy na podniesienie bandery na kapitańskim maszcie, który ulokowany jest na Skwerze Kapitanów na Łasztowni. Tam powiemy kilka słów o naszych morskich tradycjach i o tym, że Szczecin to zawsze było, jest i będzie miasto morskie i miasto ludzi morza. Potem zaprosimy Państwa na spotkanie do Starej Rzeźni, gdzie swój wykład wygłosi Pani Ludmiła Kopycińska. Będziemy także wręczać odznaczenia Ligi Morskiej i Rzecznejmówi kapitan Włodzimierz Grycner.

   W planach wydarzenia są także koncerty szantowe, występ zespołu IGAcki Band, Na Dziecięcą Nutę oraz Andrzeja Szpaka z zespołem.

   - Stara Rzeźnia zawsze była blisko ludzi morza. Nasz Kubryk Literacki to miejsce z najbogatszym zbiorem publikacji przygotowanych przez ludzi morza, a mesa kapitańska jest ulubionym miejscem w Szczecinie dla wielu wspaniałych Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Chcemy, by Szczecin nie zapominał o kulturze marynistycznej i rozwijał ją tak szeroko, jak tylko jest to możliwemówi prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.Spotkanie z kapitanami to zawsze pasjonująca przygoda, mnóstwo anegdot i ciekawych historii. Zapraszamy całe rodziny do Starej Rzeźnidodaje prezes Laura Hołowacz.

   Kapitańskie Dni Morza w Starej Rzeźni już 1 lipca. Startujemy o 12:00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!