Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Jesień na jazzowo w Szczecinie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Jesień na jazzowo w Szczecinie

   Z przyjemnością zapowiadamy trzeci koncert z cyklu „Jazz w Willi” odbywającego się w zjawiskowej szczecińskiej Willi Lentza. Jesień witamy na jazzowo 24 września w towarzystwie bardzo ciepłych, pięknych dźwięków klarnetu i gitary.

   Niezwykłe krajobrazy muzyczne zaprezentują nam czarodzieje z duetu Common Tones, czyli Filip Fiebiger (gitara) oraz Tomasz Klepczyński (klarnet, klarnet basowy), pochodzący z Trójmiasta. Ich pierwsza wspólna płyta to jedno ze świeżych odkryć polskiej muzyki jazzowej.

   24 września, godz. 20.00, Willa Lentza w Szczecinie

   Koncert Common Tones, w składzie:

   Filip Fiebiger – gitara

   Tomasz Klepczyński – klarnet/klarnet basowy.

   Muzyka Common Tones swoje korzenie ma w estetyce jazzowej, ale czerpie z wielu gatunków: bluesa, muzyki poważnej i szeroko pojętej world music. Wykonują autorskie kompozycje bazując na improwizacji i spontanicznych muzycznych interakcjach. Gitara jazzowa oraz klarnet tworzą krajobrazy dźwiękowe w stonowanych balladach, melodyjnych kompozycjach nawiązujących do muzyki rozrywkowej, jednak w repertuarze nie brakuje również kompozycji bardziej dynamicznych i eksperymentalnych.

   Filip Fiebiger – gitarzysta i kompozytor. Funkcjonujący na styku świata jazzowego oraz gitary fingerstyle. Laureat konkursów gitarowych Acoustic Guitar Battle i T. Burton Fingerstyle Festival. W 2015 wydał swoją solową jazzowo-fingerstyle’ową płytę “As I hear it”. Zagrał wraz z legendą gitary jazzowej Johnem Stowell’em na jego jedynym koncercie w Polsce. Wraz z Piotrem Krępeciem i Szymonem Białkiem współtwórca inicjatywy Fingerstyle Guitar Evening. Brał udział również w różnych komercyjnych przedsięwzięciach współpracując z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym, Teatrem Nowym w Słupsku, Teatrem Variete Muza, zespołem Raggafaya.

   Tomasz Klepczyński - klarnecista, saksofonista, a także kompozytor, aranżer i nauczyciel. Właściciel Pracowni Muzycznej Muzykon w Gdańsku. Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie prof. dra hab. Bogdana Ocieszaka i dra hab. Andrzeja Wojciechowkiego oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Macieja Sikały na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Koncertował w Polsce, Czechach, Niemczech, Austrii, Norwegii i Portugalii. Gra w różnorodnych stylistykach, od klasycznej (solowe występy m. in. z Polską Filharmonią Bałtycką) po projekty muzyki klezmerskiej, ludowej i przede wszystkim jazzowej. Współpracował m. in. z Maciejem Sikałą, Robertem Majewskim, Grzegorzem Nagórskim, Piotrem Wyleżołem, Andrzejem Święsem, Sebastianem Frankiewiczem, Leszkiem Kułakowskim, Aleksandrą Tomaszewską, Janem Konopem. Wystąpił na koncercie „Solidarity of Arts”. Brał udział w nagraniu kilku płyt: “Live in klub ŻAK” Maciej Sikała Septet, „Kamiszczi”, „Symphonic Theater of Dreams”, „Explorations – Concerto for keyboard and orchestra”, „Vivaldi Metal Project”, „Polish Polka Orchestra”, Leszek Kułakowski “Love Songs”,  EP Common Tones.

   Zapraszamy do wysłuchania:

   Common Tones w niezwykle nastrojowej odsłonie w utworze „Tales of Alcazár”: https://www.youtube.com/watch?v=B_SQ_D15ipE

   BandCamp:

   https://commontonesduo.bandcamp.com/releases

   Organizatorem cyklu „Jazz w Willi” jest Willa Lentza, za programowanie i produkcję koncertów odpowiada szczecińskie wydawnictwo muzyczne small great music.

   Bilety do nabycia na stronie Willi Lentza.

   Autorem zdjęć jest Karol Stańczak.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!