Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Jazzowe poniedziałki z największymi nazwiskami

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Jazzowe poniedziałki z największymi nazwiskami
   Aga Zaryan .png
   Możdżer, Bałdych.png
   Raul Midon (2).png

   Espressivojazzowe koncerty, które wciągają swoim wyjątkowym brzmieniem, improwizacją i ekspresją. W nadchodzących miesiącach w Filharmonii wystąpią Leszek Możdżer, Adam Bałdych, Aga Zaryan i Raul Midón, którego koncert już 2 października!

   Espressivojazz w najlepszych odsłonach

   W ramach cyklu Espressivo prezentowane są różnorodne stylistyki jazzowe, od tradycyjnego jazzu po awangardowe eksperymenty dźwiękowe – zachwyci zarówno miłośników jazzu, jak i osoby ceniące doskonałe wykonania muzyczne. Wśród artystów pojawią się znane postacie ze światowego jazzu, jak i utalentowani muzycy z polskiej sceny jazzowej.

   Każdy koncert przenosi nas w magiczną, nieoczywistą przestrzeń jazzowych wykonań. Podczas koncertów z cyklu stajemy się świadkami niepowtarzalnych historii tworzonych tu, teraz i tylko w Filharmonii w Szczecinie, której wypełnia się tym, co w jazzie najbardziej wyraziste i unikatowe. To wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy pragną przenieść się w magiczny świat jazzowych dźwięków i odkryć nowe oblicza tej uniwersalnej muzyki.

   Już 2 października, w złotej sali wystąpi Raul Midón – piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta, który współpracował z niezliczonymi legendami muzyki, jak np. Herbie Hancock czy Sting. „The New York Times” napisał niegdyś o nim: jednoosobowy zespół, który zmienia gitarę w orkiestrę, a swój głos w chór - możemy więc śmiało spodziewać się niezapomnianego wieczoru.

   Bilety w cenie 100/120 zł dostępne w sprzedaży w kasie Filharmonii oraz online.

   Poniedziałkowy wieczór 20 listopada Filharmonię wypełni jazzowe brzmienie fortepianu i skrzypiec. Wszystko to za sprawą dwóch najgorętszych nazwisk polskiego jazzu - Leszka Możdżera i Adama Bałdycha. Artyści zaprezentują swój wspólny projekt „Passacaglia”, w którym stworzyli zaskakujący mariaż dźwiękowy używając niezwykle rzadkich skrzypiec renesansowych, dwóch fortepianów oraz preparowanego pianina.

   Bilety w cenie 100/120 zł dostępne w sprzedaży w kasie Filharmonii oraz online.

   12 lutego Aga Zaryan, jeden z najbardziej zjawiskowych głosów na polskiej scenie jazzowej, sięgnie po ulubionych polskich jazzowych kompozytorów, a także kultowe piosenki ważne dla artystki ze względów osobistych. Zaryan i towarzyszący jej muzycy sięgną do utworu z repertuaru m.in. zespołu Maanam, Kaliny Jędrusik, Sławy Przybylskiej i wielu innych polskich artystów.

   Bilety w cenie 60/70 zł dostępne w sprzedaży w kasie Filharmonii oraz online.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!