Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Filharmonia: Schaeffer odkryty na nowo

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Filharmonia: Schaeffer odkryty na nowo

   5 października o godzinie 19:00 złotą salę wypełni muzyka, idea i myśl wybitnego artysty - Bogusława Schaeffera. W niezwykłym koncercie Schaeffer elektronicznie" usłyszymy wybitnych polskich artystów z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem i wibrafonistą Bernardem Maselim na czele. Bilety wciąż dostępne.

   Bogusław Schaeffer, wybitny i ciągle zbyt mało znany kompozytor, był prawdziwym człowiekiem orkiestrą. Nie tylko tworzył muzykę ale także był znakomitym dramaturgiem, grafikiem i autorem licznych książek o historii muzyki. Legendarny status maja w muzyce jego słynne partytury graficzne. Schaeffer nie stosował klasycznego zapisu nutowego, a jedyny w swoim rodzaju opis obrazowy. Są tu więc różne kształty, linie, figury czy znaki graficzne, które mają na celu oddanie „charakteru” dźwięków.

   „Sądzę, że dzisiejsze zderzenie ze spuścizną Schaeffera powinno mieć charakter twórczy, inkluzywny - mówi o projekcie jego reżyserka, Magdalena Małecka-Wippich. „Nie chodzi przecież o to, by grać Schaeffera nuta w nutę, ale by czerpać i kreować muzykę - w myśl Schaeffera".

   To będzie wieczór z wymykającym się wszelkiej klasyfikacji dorobkiem Scheffera oraz spotkanie z wirtuozami, którzy spróbują udowodnić, że granice między muzyką, teatrem, tańcem, malarstwem tak naprawdę nie istnieją.

   Podczas środowego koncertu w złotej sali symfonicznej usłyszymy wybrane fragmenty tekstów Schaeffera w aktorskiej interpretacji, a muzykę zainspirowaną jego myślą i utworami wykonają takie osobowości estrady jak Bernard Maseli, Marcin Wyrostek czy Andy Ninvalle. W roli konferansjerów wystąpią aktorzy Monika Cieciora i Piotr Kramer.

   Na koncert Schaeffer elektronicznie I Maseli I Wyrostek zapraszamy w środę 5 października o godzinie 19:00. Bilety w cenie 30-70 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!