Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki w długi weekend majowo-czerwcowy

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki w długi weekend majowo-czerwcowy

   Od 31 maja do 2 czerwca Filharmonia w Szczecinie zaprasza na festiwal Słyszę Dobre Dźwięki. Jego IV już edycja skupi się na tematyce lęku i załagodzenia go poprzez muzykę. Przed nami wystawa, warsztaty, dyskusja, rodzinny spektakl plenerowy i oczywiście koncerty rodzinne w złotej sali. Spędźcie z Filharmonią rodzinny weekend i Dnia Dziecka!

    

   IV odsłona festiwalu SDD

   Przed nami IV edycja festiwalu „Słyszę Dobre Dźwięki”, który skupia się na eksploracji świata muzyki na różnych jej płaszczyznach. Podczas dotychczasowych edycji, poprzez koncerty, warsztaty, potańcówki i debaty, rozważana była terapeutyczna moc „dobrych dźwięków” i ich wpływ na zdrowie, relacje czy samopoczucie. W tym roku program festiwalu będzie pełen edukacyjnych spotkań i wydarzeń artystycznych, pokazujących rolę muzyki w kontekście dobrostanu psychofizycznego i odczuwania lęku.

    

   Moc wydarzeń dla każdego

   Festiwal rozpocznie się w piątek 31 maja otwartą panelową z udziałem ekspertów z dziedziny psychologii, muzykoterapii i arteterapii. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytania, jak radzić sobie z lękiem i czy muzyka ma moc terapeutyczną. Dyskusja zainteresuje zarówno miłośników sztuki, jak i poszukiwaczy głębszych odpowiedzi na pytania dotyczące psychiki ludzkiej. Dyskusja odbędzie się w holu Filharmonii. Wstęp wolny.

   Tego samego dnia o godzinie 20:00 odbędzie się plenerowy spektakl rodzinny pt. „Kosmiczna Podróż Guliwera” na motywach powieści Jonathana Swifta. Spektakl teatru Klinika Lalek, adresowany do dzieci, jak i dorosłych, zabierze nas w podróż do gwiazd i sprowadzi z powrotem na ziemię uświadamiając, że nie wystarczy żyć – liczy się przede wszystkim to, jak żyjemy. Klinika Lalek to prawdziwy fenomen zarówno teatru formy, jak i teatru offowego. Teatr stał się rozpoznawalny dzięki użyciu gigantycznych form lalkowych. W przedstawieniu udział wezmą machiny jeżdżące, grające instalacje, stwory, ludzie i żywioły.  Spektakl odbędzie się na sąsiadującym z Filharmonią Placu Solidarności. Wstęp wolny.

   W Dzień Dziecka 1 czerwca o godzinie 12:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z bajką w holu Filharmonii. Gościem specjalnym będzie poetka, autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci – Dorota Gellner. Zaraz po sesji bajkoterapeutycznej o godzinie 13:00 zapraszamy do Galerii Przy Cerkwi na otwarcie wystawy ilustracji autorstwa Macieja Szymanowicza, którego prace przeniosą nas w barwny świat muzyki. Wstęp wolny na oba wydarzenia.

   Na zakończenie Dnia Dziecka Filharmonia proponuje koncert rodzinny (a właściwie muzyczny spektakl) „Kim był Oz?”. 1 czerwca o 17:00 czeka nas spotkanie z ponadczasową baśnią, zaliczaną do klasyki literatury dla dzieci, i jej uniwersalnymi wartościami: siłą odwagi, serca i rozumu! 

   Ostatniego dnia festiwalu, 2 czerwca w samo południe, zapraszamy rodziców oczekujących na warsztaty pt. „Pregnato”. Podczas warsztatów mamy w ciąży i ich partnerzy lepiej przygotują się do przyjścia dziecka na świat, obudzą w sobie wrażliwość na muzykę, a także dowiedzą się, jak radzić sobie ze stresem za pomocą muzyki i otaczających nas dźwięków.

   Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki zakończy się drugim koncertem rodzinnym „Kim był Oz” (2 czerwca o godzinie 17:00), a podczas tego koncertu ogłosimy laureatów konkursu na Szkolne Strefy Harmonii.

   Przez wszystkie dni festiwalu wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi.

    

   Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki już 31 maja – 2 czerwca w Filharmonii w Szczecinie! Więcej na SDD.filharmonia.szczecin.pl

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!