Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Ferie w bibliotece

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza młodych mieszkańców Szczecina do udziału w wielu wydarzeniach, które zorganizuje w kilku swoich filiach bibliotecznych w trakcie nadchodzących ferii zimowych. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

    

    

   Filia nr 2 (ul. Sikorskiego 10) przygotowała cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 5-9 lat oraz spotkanie w ramach Literackiego Kącika Malucha, na którym dzieci dowiedzą się wszystkiego o pingwinkach.

    

    

   Filia nr 3dz (ul. Nałkowskiej 15) zaprasza na zajęcia pt. „Z Nelą w krainie lodu”. Wraz z Nelą – małą podróżniczką wyruszymy na wyprawę polarną na biegun północny i południowy, poznamy polarne zwierzęta i surowe warunki życia lodowych pustyń.


   Czeka na dzieci moc atrakcji: gry i wesołe zabawy, zagadki i prace plastyczne.

    

    

   Czy sowa jest mądra? Dlaczego bocian stoi na jednej nodze? Czy to prawda, że jaskółki zapowiadają pogodę?

   Spotykamy się z nimi na co dzień, bo mieszkają z nami po sąsiedzku. Ale czy wszystko już o nich wiemy? Czy potrafimy prawidłowo odpowiedź na zadanie wcześniej pytania?

   Wszystkie dzieci, które zapragną poszerzyć swoje wiadomości o królestwie ptaków, filia nr 4 (ul. Barnima 25) zaprasza na cykl zajęć, podczas których będziemy dzielić się wiedzą, ale też bawić się i wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne. Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6- 9 lat). Spotkania odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 – 14.00.

    

    

   Filia nr 7 (pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) zaprasza dzieci na „Ferie w siódemce”. „PLANSZÓWKOGRANIE” dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat odbędzie się 15 i 16 lutego o godzinie 13:00. „KODOWANIE NA DYWANIE” dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat odbędzie się 22 i 23 lutego o godzinie 13:00.

   Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy: osobiście w filii lub pod numerem telefonu 91 50 65 058.

    

    

   Tym razem zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych na trzy spotkania w czasie ferii. Jeśli lubisz grać w gry planszowe, ale potrzebujesz kompana, jeśli chcesz rozruszać szare komórki, rozwijać pamięć, spostrzegawczość i logiczne myślenie oraz poczuć ducha rywalizacji, niech celem twej wędrówki będzie filia nr 9 (ul. ks. Anastazji 27/2).

   Czekamy na fanów planszówek w wieku 7-10 lat ; 13 -15 lutego w godz. 13.00 -14.00

   Ilość miejsc ograniczona, na zajęcia obowiązują zapisy osobiście bądź telefonicznie 91 44 22 241

    

    

   Jeżeli masz zdolności manualne, lubisz tworzyć zapraszamy Cię na zajęcia DIY do filii nr 12 (ul. św. Marcina 1).

   Przy wykorzystaniu płyt CD zrobimy różne ciekawe rzeczy.

   A więc nożyczki w garść i do dzieła!

   Spotkania odbędą się 14, 21, 23 lutego 2023, o godz. 13:30.

   Przewidziane są dla dzieci w wieku 7-10 lat.

    

    

   Filia nr 22 (ul. Narutowicza 4) zaprasza na „Zimowe ferie z bohaterami bajek”. Spotkania odbędą się w dniach 13.02 – 17.02.2023 (od poniedziałku do piątku) w godz. 12.00 – 13.15.

   W kolejnych dniach mali czytelnicy zapoznają się z przygodami Tygryska, który dostał rower, Smerfa Osiłka walczącego jako rycerz ze Smokiem, słonia Elmera świętującego swój dzień, Reksia, który poznaje zwierzęta w ZOO oraz Muminków. Podczas słuchania tych opowieści dzieci podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi na przykład wizyty w ogrodzie zoologicznym czy nauki jazdy na rowerze. Do usłyszanych historii wykonają przepiękne ilustracje i pokolorują plakat z Elmerem!

    

    

   „Zakodowane ferie na zamku” to hasło przewodnie zajęć dla dzieci, które odbędą się w filii 48 (ul. Rydla 93). Uczestnicy warsztatów dzięki swojej wyobraźni przeniosą się do zamku, który skrywa wiele skarbów. Aby je zdobyć, będą rozwiązywać przeróżne zadania i zagadki. Rozwiną umiejętność kodowania, współpracy, koncentracji, kreatywnego i logicznego myślenia. Obejrzą baśń w teatrzyku kamishibai i zagrają w grę kooperacyjną.

    

    

   ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) zaprasza dzieci na cykl spotkań „Bezpieczne ferie” oraz „Ferie zimowe z cyfrowym komiksem”.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!