Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zaproszony do jednej z największych akcji charytatywnej w Polsce

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zaproszony do jednej z największych akcji charytatywnej w Polsce

   Chór Akademii Morskiej w Szczecinie został zaproszony do jednej z największych akcji charytatywnej w Polsce!

   20 marca, w Łodzi odbędzie się wyjątkowy koncert „Razem z Ukrainą”, którego celem będzie zebranie jak najwyższej kwoty na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Transmisję koncertu będzie można oglądać na antenie TVN oraz w Playerze już w najbliższą niedzielę, 20 marca o godz. 20:00.

   Podczas koncertu w łódzkiej hali Atlas Areny pojawią się największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wraz z nimi wystąpi Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch oraz pochodząca z ukraińskiego miasta Chersoń - Daria Psekho - artyści znani m.in. z niezwykle przejmującego i poruszającego wykonania utworu „Dziwny jest ten świat”.

   Tym razem zespół i solistka wykonają ten ponadczasowy manifest a cappella w duecie z Krzysztofem Zalewskim. „Jesteśmy wzruszeni i zaszczyceni zaproszeniem przez Wojtka Urbańskiego do tego pięknego, organizowanego z rozmachem wydarzenia - mówi Sylwia Fabiańczyk-Makuch – dyrygentka zespołu. Przygotowania nabrały szalonego tempa, pracujemy intensywnie, aby w kilkadziesiąt głosów zjednoczyć się i zaśpiewać w tym szczytnym celu”.

   Szczecińscy wokaliści zaśpiewają aż w dziewięciu znanych utworach, występując na jednej scenie z tak znakomitymi artystami jak: Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil, Vito Bambino, Igo, Daria Zawiałow. Repertuar wieczoru wypełnią współczesne utwory oraz te, które już na stałe zapisały się w historii polskiej i ukraińskiej muzyki. Do projektu włączyli się również wybitni polscy aktorzy – m.in. Andrzej Seweryn, Danuta Stenka, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek czy Vanessa Aleksander, którzy swoimi występami dopełnią część muzyczną wydarzenia.

   - Możliwość wzięcia udziału w tak ważnym wydarzeniu wiąże się z całym ogromem przecudownych emocji. W końcu wspólne muzykowanie z gwiazdami takimi jak Krzysztof Zalewski czy Stanisław Soyka nie zdarza się codziennie - mówi Weronika Motyka-chórzystka. - Myślę, że dla wielu z nas jest to pewnego rodzaju spełnienie marzeń, a kiedy jeszcze można połączyć to z tak szczytnym celem, całość wydaje się być jeszcze bardziej ekscytująca!”

    „Razem z Ukrainą” to niezwykłe wydarzenie muzyczne zorganizowane w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 2014 roku prowadzi stałą misję w Ukrainie. Minimalna cena biletu “cegiełki” to 20 zł.

   Podczas koncertu możliwe będzie wysyłanie specjalnych SMS-ów, które również zasilą zbiórkę funduszy. Wszyscy artyści zaangażowani w projekt zrzekli się honorariów. „Zachęcamy wszystkich do oglądania koncertu i pomagania” – zapraszają chórzyści na swoim fanpag’u.

   Dyrektorem muzycznym koncertu jest Wojciech Urbański – kompozytor i producent, autor muzyki do filmów, seriali i słuchowisk. Koncepcja wydarzenia powstaje w porozumieniu z Anną Stavychenko, Dyrektorką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej, przebywającą obecnie w Polsce. Aranżacje dla Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie stworzył specjalnie na tę okazję, od lat związany i współpracujący z zespołem, Przemysław Skuz.

   Organizatorem wydarzenia jest agencja Follow The Step we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!