Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Centrum Informacji Turystycznej galerią sztuki

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Centrum Informacji Turystycznej galerią sztuki
   wystawa Magdalena Rozkosz (1).jpg
   wystawa Magdalena Rozkosz (2).jpg
   wystawa Magdalena Rozkosz (3).jpg
   wystawa Magdalena Rozkosz (4).jpg
   wystawa Magdalena Rozkosz (5).jpg

   Nie tylko informacje turystyczne, ale także oryginalne prace malarskie można teraz podziwiać w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza.

   Autorką pełnej barw i wyjątkowych interpretacji wystawy jest, urodzona w Gorzowie Wielkopolskim Magdalena Rozkosz, która ze Szczecinem związana jest od 2017 roku. Hobbystka i samouk tworząca prace wizualne różnymi technikami, głównym środkiem wyrazu będącym rysunek i od niedawna, również malarstwo. Tworzy pod pseudonimem Tutaj.Tej. Inspiracje do prac czerpie z sytuacji życia codziennego, często odzwierciedlając swoje nastroje, emocje i też niepokoje.

   Natchnienie czerpie z łączeń, zestawień barw, dzieł różnorodnych podziwianych przez nią twórców. Artystyczna kreatywność jest dla niej formą autoterapii i rodzajem przetwarzania świata, dającym swoje ujście w twórczości.  Niejednokrotnie tworzy prace o zdefiniowanym motywie, pozwalając sobie na dogłębne zbadanie podjętego tematu.  Wystawa "Etap następny" jest kolejnym już pokazem prac. Tym razem skupia się na dziełach malarskich, będących nowym rozdziałem w podróży artystycznej.  Prace powstały na podobraziach drewnianych, za pomocą farb akrylowych, farb w sprayu, markerów. Okazjonalnie inkorporuje też inne elementy trójwymiarowe. Jej malarstwo jest mocno graficzne, obfitujące w wyraźne i kontrastowe barwy. Często posługuje się kreską, linią, nawiązując do komiksowych, street artowych nurtów. 

   Wystawa dostępna będzie w godzinach funkcjonowania informacji turystycznej. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy! 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!