Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   (Baśniowe) śniadanie na trawie w ogrodzie Augusta Lentza

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   (Baśniowe) śniadanie na trawie w ogrodzie Augusta Lentza

   Zapraszamy na kolejne śniadanie organizowane w ogrodzie Augusta Lentza.

   Podczas najbliższego plenerowego wydarzenia (sobota, 26.08 – godz. 11:00 – 16:00) chcemy przywołać atmosferę podobnych imprez przygotowywanych pod koniec XIX wieku przez rodzinę Lentzów.

   Śniadanie na trawie rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 16:00. Na jego ostateczny kształt i program będą mieli wpływ przede wszystkim biesiadujący.

   Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, wśród nich m.in.: koncert kwartetu smyczkowego, przemówienie Stanisława Szymańskiego na temat prac kowalskich wykonanych w Willi Lentza, odsłonięcie witraża ‘’Czesząca się syrena’’ z Willi Strutza, prezentacja kolekcji Haliny Różanek dotyczącej H.Ch. Andersena, wspólny taniec, wystąpienie Michała Dębowskiego nt. historii i ikonografii witrażu (o zagadnieniach konserwatorskich opowie natomiast Robert Rodecki, znany szczeciński witrażownik – autor prac konserwatorskich), wykład B. Sochańskiej o H.Ch. Andersenie oraz możliwość uczestniczenia w zwiedzaniu Willi Lentza wraz z przewodnikiem.

   Atrakcje od godziny 11:00 do 14:00 są biletowane (bilety dostępne: https://bilety.willa-lentza.pl)

   Odsłonięcie witraża (godz. 14:00) i wykłady (sala teatralna) – wstęp wolny.

   Liczymy na to, że po raz kolejny zachwycą nas Państwo ciekawymi elementami garderoby. Właściciele najciekawszych kreacji otrzymają specjalne nagrody. Podczas tego śniadania motywem przewodnim będzie garderoba nawiązująca do czasów H.Ch. Andersena.

   Na miejscu zapewniamy kawę, herbatę, ciasteczka, zupę. Do nabycia inne napoje, lody i ciasta. Podczas wydarzenia zachęcamy również do zwiedzania willowych wnętrz, podziwiania wystaw stałych i czasowych.

   O atmosferę podczas spotkania zadba aktor szczecińskich scen – Konrad Pawicki, który (jak tradycja każe) wcieli się w rolę właściciela rezydencji – Augusta Lentza.

   Zapraszamy serdecznie.

    

   Partner wydarzenia:

   Konsulat Królestwa Danii

   ‘’Czesząca się syrena’’ z Gocławia będzie eksponowana w Willi Lentza tymczasowo. Witraż powróci do Willi Strutza po zakończeniu prac remontowych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!