Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Analiza dokumentów finansowych instytucji kultury

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Analiza dokumentów finansowych instytucji kultury

   Finanse Teatru Współczesnego, lalkowej Pleciugi oraz TRAFO pod lupą Miasta. Po zapoznaniu się z dotychczas przedstawionymi dokumentami, zaistniała konieczność przeprowadzenia pogłębionej analizy finansowej we wspomnianych jednostkach kultury. Działania, które mają na celu dokonanie rzetelnej oceny kondycji miejskich teatrów i galerii sztuki współczesnej będą odbywać się w najbliższych tygodniach.

   Od trzech tygodni w Urzędzie Miasta trwa weryfikacja danych finansowych, które pozwolą dokładnie poznać sytuację finansową Trafostacji Sztuki, Teatru Lalek „Pleciuga”, Teatru Współczesnego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spośród czterech wymienionych instytucji jedynie biblioteka złożyła rozliczenia oraz dokumenty, które pozwoliły pozytywnie ocenić wniosek o dodatkowe środki finansowe w wysokości 340 tys. zł.

   W pozostałych trzech przypadkach przedstawione materiały wymagają uzupełnienia. Spotkania z przedstawicielami „Pleciugi” oraz Trafostacji w tej sprawie poprowadzi Skarbnik Miasta Dorota Pudło-Żylińska. W przypadku Teatru Współczesnego konieczne jest porównanie złożonych zestawień finansowych z księgami instytucji. Stąd też została podjęta decyzja o przeprowadzeniu dodatkowej weryfikacji.

   Wprowadzone działania są próbą rozwiązania problemów finansowych zgłaszanych przez dyrekcje miejskich instytucji kultury, które domagają się zwiększenia dotacji na swoją działalność. Miasto od początku stało na stanowisku, żeby aby móc rzeczowo wyjaśnić wszystkie wątpliwości, w pierwszej kolejności musi uzyskać dostęp do rzetelnie przygotowanych danych finansowych i rozliczeń. Mimo wielokrotnych próśb formułowanych zarówno przez Wydział Kultury, jak i resortowego zastępcę prezydenta, przedkładane informacje nadal budzą wątpliwości. Tym samym podjęto decyzję o dodatkowych działaniach w tej sprawie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!