Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Alexander Beets na Szczecin Jazz

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Alexander Beets na Szczecin Jazz

   Nie jest tajemnicą, że rodzina Beets słynie z swingu. Saksofonista, lider zespołu i dyrektor Amersfoort Jazz Festival Alexander Beets nie jest wyjątkiem od tej reguły.

   Jego przydomek „The Hurricane” pochodzi od jego wybuchowej i ekspresyjnej gry. Alexander kontynuuję tradycję starych legendarnych tenorów z Teksasu, takich jak Gene Ammons, Houston Person i Ike Quebec. Jego bohaterem wszechczasów był Stanley Turrentine i chociaż Alexander jest klasą samą w sobie, w jego muzycznym podejściu moża odnaleźć elementy „Touch Tenor”. Jako jazzowy saksofonista dał ponad 2000 koncertów na całym świecie, w jego dorobku znajduję się  30 płytach CD i DVD. bo. Jest członkiem Round Midnight Orchestra, z którą koncertował w Kolumbii, Tajlandii, Indiach i RPA. Alexander jest również członkiem zespołu Saskia Laroo International i regularnie występuje wraz z legendą tajskiego saksofonu Koh Mr Saxmanem i zespołem The Sound of Siam.

   Jego unikalna mieszanka swingu i ballad oczarowała publiczność na całym świecie. Na Szczecin Jazz zespół zaprezentuje najnowsze dzieło Beetsa, coś, na co bez wątpienia możemy oczekiwać z niecierpliwością.

   Alexander Beets & Amersfoort Jazz Ensemble
   ft. Deborah Carter
   9 marca 2022 (środa) g. 20.00
   Teatr Lalek Pleciuga

    

   Bilety: https://bilety.fm/pl/muzyka/6798-alexander-beets-amersfoort-jazz-ensemble-ft-deborah-carter-szczecin-jazz-2022-teatr-pleciuga-szczecin.html

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!