Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   95. wieczór literacki w Pałacu Młodzieży

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   95. wieczór literacki w Pałacu Młodzieży

   Grudniowe wieczory coraz dłuższe, nasycone oczekiwaniem świątecznym… Może więc wybrać się na nastrojowe spotkanie do Pałacu Młodzieży, gdzie zawsze jego genius loci zapewnia niepowtarzalne wrażenia?

   Zapraszamy na jubileuszowy, bo 95. wieczór W PAŁACU literacko… Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2023 roku, o godz. 17.30 w sali multimedialnej 106, w Pałacu Młodzieży-Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie, przy Alei Piastów 7.

   Wydarzenie grudniowe wyjątkowe i to w różnych wymiarach – VII SZCZECIŃSKIE PROMOCJE LITERATURY 2023 kończą 12. edycję wydawniczą serii: akcent 85. książką – tomem prozy poetyckiej Rozmyślam słowa…, Róży Czerniawskiej-Karcz; Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie finalizuje tym samym projekt spotkań literackich i promocji w ramach zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Miasta Szczecin.

   We współpracy z Pałacem Młodzieży jest kontynuowany 14. sezon spotkań z pisarzami i poetami nie tylko szczecińskimi. Ponadto ów przedświąteczny wieczór będzie miał oprawę benefisową, ponieważ w 95.spotkanie wpisuje się także jubileusz samej organizatorki i moderatorki cyklu. Róża Czerniawska-Karcz w gronie przyjaciół będzie świętować swoje 20 lat przynależności i działalności w Związku Literatów Polskich.

   W rozmowie nie tylko lirycznej zaprezentuje też swoją najnowszą książkę Rozmyślam słowa… To jej 17. publikacja, która odsyła do debiutu literackiego poetki, kiedy to w 1999 roku ukazał się jej pierwszy tom wierszy. A to będzie za moment 25 lat.

   Jak benefis i różne jubileusze, to i rozmowy, i czytanie wierszy albo krótkich fragmentów prozy, może nieco muzycznie… może z niespodzianką? Takie spotkania zawsze mogą przynieść takową. Oczywiście, będzie i promocyjna książka… i jubileuszowy tort… nie jeden…

   Będzie się działo …jubileuszowo pałacowo, bo 95. wieczór… benefisowo, bo rozmowa z Różą nie tylko o książce…, ale ta będzie promowana, bo czeka na czytelników…

   ZAPRASZAMY

   w imieniu organizatorów do Pałacu – młodzież, rodziców, nauczycieli, opiekunów… także artystów słowa, pędzla, kamery, tańca…, czyli wszystkich tych, którzy kochają klimaty naszych pałacowych wieczorów albo mogą/zechcą je pokochać… A także wyjść ze spotkania z książką Róży Czerniawskiej-Karcz, Rozmyślam słowa… idealną na prezent pod choinkowy.

   Do zobaczenia!

   WSTĘP WOLNY!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!