Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   17. Europejska Noc Muzeów w Willi Lentza

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   17. Europejska Noc Muzeów w Willi Lentza

   W sobotę – 13 maja, w godzinach od 20.00-24.00, Willa Lentza włączy się ponownie w ogólnoeuropejskie obchody NOCY MUZEÓW. 

    

   Pierwsze wydarzenie z tego cyklu (Lange Nacht der Museen), miało miejsce dokładnie dwadzieścia pięć lat temu w Berlinie. Sukces imprezy był tak duży, że kolejne europejskie miasta zdecydowały się na organizację podobnych przedsięwzięć. W Polsce pierwszą noc zorganizowano w 2003 roku.

    

   W NOC MUZEÓW, poza zwiedzaniem zabytkowej willi, udostępnione zostaną wystawy: stała [Willa Lentza. Historia(od)nowa] oraz czasowa (Klapki z oczu).

    

   Główną atrakcją wydarzenia będzie prezentacja nowatorskiej formy audiowizualnej pt. „Czas. Kolor. Przestrzeń”(PIERWSZE WYŚWIETLENIE O 21:30). Dzięki połączeniu najnowszych technik animacji 3d i nowatorskiej scenografii, odkryjemy nowy wymiar obcowania z malarstwem wielkich mistrzów. (prezentacja będzie wyświetlana regularnie od 21:30).

    

   W Willi Lentza wyświetlany będzie również film "SZCZECIŃSKA WILLA LENTZA – POWRÓT DO ŚWIETNOŚCI’’(sala teatralno-kinowa, seans co godzinę: 20:00, 21:00, 22:00, 23:00)

   Wstęp wolny

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!