Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16. Festiwal Młodych Talentów. Czekamy na zgłoszenia

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   16. Festiwal Młodych Talentów. Czekamy na zgłoszenia

   Przez cały czerwiec czekamy na zgłoszenia do konkursu muzycznego Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia.  Po raz szesnasty muzyczne talenty spotkają się w Szczecinie. Na uczestników czekają nowości. Zwycięzcę poznamy w październiku. Nabór do konkursu trwa do 20. czerwca br.

   Przesłuchania konkursowe odbędą się 30. września 2022 r. w Szczecinie. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, 1 października, podczas koncertu finałowego.

   Zakwalifikowanych do finału poznamy online 1 sierpnia 2022 r. na kanale facebook Szczecińskiej Agencji Artystycznej,  wyniki zostaną także opublikowane na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl.,

   I tu mamy festiwalowe nowości

   Finaliści będą mieli za zadanie przygotować własną aranżację utworu Heleny Majdaniec. Piosenka zostanie wylosowana dla każdego z nich, z puli 10 utworów Majdaniec. I ten utwór  usłyszymy podczas przesłuchań konkursowych i finału FMT.

   A sam finał odbędzie się w zmodernizowanym Teatrze Letnim.

    

   Nagrody w Konkursie

   Na zdobywcę Grand Prix czeka wydanie cyfrowe singla przez wytwórnię Kayax w ramach projektu „My Name Is New” oraz związane z nim działania promocyjne i PR.

   Nagroda finansowa w wysokości 5 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix oraz po 2,5 tys. zł dla pozostałych dwóch wyróżnionych wykonawców.

   Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej.

   Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery.

   Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska.

   Przez 15. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się blisko 4000 wykonawców z całego kraju.

    

   Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!