Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   16. Festiwal Młodych Talentów. Czekamy na zgłoszenia

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   16. Festiwal Młodych Talentów. Czekamy na zgłoszenia

   Przez cały czerwiec czekamy na zgłoszenia do konkursu muzycznego Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia.  Po raz szesnasty muzyczne talenty spotkają się w Szczecinie. Na uczestników czekają nowości. Zwycięzcę poznamy w październiku. Nabór do konkursu trwa do 20. czerwca br.

   Przesłuchania konkursowe odbędą się 30. września 2022 r. w Szczecinie. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, 1 października, podczas koncertu finałowego.

   Zakwalifikowanych do finału poznamy online 1 sierpnia 2022 r. na kanale facebook Szczecińskiej Agencji Artystycznej,  wyniki zostaną także opublikowane na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl.,

   I tu mamy festiwalowe nowości

   Finaliści będą mieli za zadanie przygotować własną aranżację utworu Heleny Majdaniec. Piosenka zostanie wylosowana dla każdego z nich, z puli 10 utworów Majdaniec. I ten utwór  usłyszymy podczas przesłuchań konkursowych i finału FMT.

   A sam finał odbędzie się w zmodernizowanym Teatrze Letnim.

    

   Nagrody w Konkursie

   Na zdobywcę Grand Prix czeka wydanie cyfrowe singla przez wytwórnię Kayax w ramach projektu „My Name Is New” oraz związane z nim działania promocyjne i PR.

   Nagroda finansowa w wysokości 5 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix oraz po 2,5 tys. zł dla pozostałych dwóch wyróżnionych wykonawców.

   Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej.

   Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery.

   Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska.

   Przez 15. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się blisko 4000 wykonawców z całego kraju.

    

   Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!