Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Koronawirus #82 : W tym roku bez spotkania „Pod Platanami”

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Koronawirus #82 : W tym roku bez spotkania „Pod Platanami”

   W związku z pandemią koronawirusa  w tym roku nie odbędzie się XIX edycja Spotkania Szczecińskich Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”. Zapraszamy za rok!

   Walka z COVID 19 to nie tylko ograniczenia dla przedsiębiorców, uczniów,  mieszkańców ale również  wyzwanie dla organizacji pozarządowych.

   - Sytuacja jest dynamiczna, mimo to staramy się funkcjonować i organizować pracę w nowej rzeczywistości na tyle na ile możemy – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Stąd, funkcjonujący już w naszym mieście, pakiet pomocowy dla NGOsów, nowe możliwości pracy i elastyczne podejście do kwestii dotychczasowych zobowiązań organizacji pozarządowych.

   Organizacje mogą skorzystać m.in. z programu „NGO dla Szczecina, Szczecin dla NGO”, pomocy SEKTORA3, Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego, ubiegać się o umorzenie lub odroczenie płatności za lokal wynajmowany od miasta, czy włączyć się do akcji „Szczeciński, Lokalny, Solidarny”.

   - Na bieżąco badamy problemy organizacji  i staramy się na nie reagować – mówi  Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. - Podchodzimy elastycznie do wszelkich procedur związanych z zadaniami powierzonymi organizacjom jednocześnie zapewniamy, że wszystkie problemy będą rozpatrywane indywidualnie.

   Uwaga. W związku z tegorocznym brakiem możliwości promocji Waszej działalności podczas spotkania  „Pod Platanami”, zainteresowane organizacje pozarządowe zachęcamy do pochwalenia się tym co robią na co dzień.

   Wystarczy, że nadeślecie nam krótki filmik lub zdjęcie pokazujące Waszą pracę podczas pandemii koronawirusa, a my postaramy się zrobić z tego film promujący nasze, szczecińskie organizacje i ich działania w tym trudnym czasie. Film lub zdjęcie wraz z opisem należy wysłać na adres bdo@um.szczecin.pl . Na zgłoszenia czekamy do 7.06. 2020 r.

   Najnowsze informacje o działaniach podejmowanych przez Miasto ws. koronawirusa są dostępne w specjalnym serwisie internetowym: koronawirus.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!