Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Zniszczenia wiat przystankowych

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zniszczenia wiat przystankowych
   wiata_1.jpg
   wiata_2.jpg

   W piątek w godzinach porannych doszło do wyglądającego bardzo groźnie zdarzenia. Auto osobowe wbiło się wręcz w przystanek niszcząc przy tym barierki i wiatę. Całe szczęście na tramwaj nie czekał żaden pasażer, a kierowcy nic się nie stało.

   - W tym przypadku znamy sprawcę i będziemy starali się o odzyskanie pieniędzy z OC, jednak przypadki uszkodzeń infrastruktury przystankowej, w których sprawca jest nieznany, zdarzają się każdego dnia - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. 

   W Szczecinie jest 1158 przystanków. Prawie 700 z nich jest wyposażonych w wiaty, z czego 421 należy do ZDiTM.

   - Każdego dnia dostajemy zgłoszenia dotyczące elementów pomazanych, zniszczonych lub kradzieży - informuje Hanna Pieczyńska. - W 2022 roku musieliśmy uzupełnić 1399 rozkładów jazdy, które ktoś zabrał lub uszkodził. Uzupełniliśmy też 230 szyb za kwotę 229 792,36 zł. To pokazuje skalę aktów wandalizmu i ogrom pieniędzy, które moglibyśmy przeznaczyć na coś zupełnie innego. Na przykład nowe wiaty.

   Przy tego typu zdarzeniach na miejscu pojawiają się różne służby. Policja, pogotowie, nadzór ruchu i inne służby techniczne, które zabezpieczają i sprzątają.

   Koszt wiaty, która została dzisiaj zniszczona, to blisko 40 tys zł.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!