Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Zmiany w komunikacji - kolejny etap przebudowy torowisk

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   W związku z pracami przy budowie przedłużenia ul. Sosabowskiego z dniem 29.07.2023 r. (dla linii nocnych w nocy 29/30.07.2023 r.) nastąpi likwidacja pętli tramwajowo-autobusowej „Krzekowo”. Jednocześnie przywrócony zostanie ruch tramwajowy przez al. Piastów do pętli „Pomorzany”. Wprowadzone będą zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych.

    

   - Tramwaje linii 5 będą kursować na trasie Żołnierska – Wawrzyniaka (tymczasowy przystanek nr 12021 zlokalizowany na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Wawrzyniaka), z częstotliwością co 7–8 min w dni powszednie (do godz. 20) i soboty (w godz. 9–18), w pozostałym okresie co 10 min. Zjazd do zajezdni Pogodno realizowany będzie ze zmianą kierunku jazdy na przystanku „Plac Gałczyńskiego” (przez al. Bohaterów Warszawy, ul. Jagiellońską, al. Piastów i al. Wojska Polskiego).

    

   - Tramwaje linii 7 będą kursować na trasie Stocznia Szczecińska – Turkusowa (przez pl. Rodła – al. Wojska Polskiego – pl. Gałczyńskiego – al. Bohaterów Warszawy). Przy częstotliwości kursowania co 20 min na przystanku „Wawrzyniaka” realizowany będzie dodatkowy postój.

    

   - Tramwaje linii 11 będą kursować na trasie Ludowa – Pomorzany.

    

   - Tramwaje linii 12 będą kursować na trasie Las Arkoński – Pomorzany.

    

   - Autobusowa linia zastępcza 811 zostanie zlikwidowana.

    

   - Autobusy linii 60 między przystankami „Taczaka” i „Zawadzkiego Kościół” w obu kierunkach kursować będą ulicami: Taczaka, Łukasińskiego, Czorsztyńską/Reduty Ordona, Wernyhory i Klonowica, zatrzymując się na wszystkich przystankach na trasie. Wyłączone z obsługi przez tę linię będą przystanki:

   - „Łukasińskiego” na ul. Szerokiej (kier. Stocznia Szczecińska, nr 33511) – w zamian uruchomiony zostanie przystanek zlokalizowany na ul. Taczaka przed skrzyżowaniem z ul. Łukasińskiego, wspólny z linią 529 (nr 33531),

   - „Szeroka”,

   - „Krzekowo”,

   - „Klonowica Zajezdnia” na ul. Klonowica (kier. Stocznia Szczecińska, nr 32631) – w zamian uruchomiony zostanie przystanek zlokalizowany na ul. Wernyhory przed skrzyżowaniem z ul. Klonowica, wspólny z liniami 53, 75, 80, 222, 227 (nr 32621).

    

   - Na linii 75 wszystkie kursy wykonywane będą na trasie Dworzec Główny – Osiedle Zawadzkiego (bez wydłużeń do pętli „Krzekowo”).

    

   - Przystanek „Krzekowo” dla linii 222, 225, 227, 527 i 535 w kierunku przystanku „Klonowica Zajezdnia” zlokalizowany będzie na ul. Klonowica za skrzyżowaniem z ul. Jana Brzechwy (nr 30191).

    

   - Przystanek „Krzekowo” dla linii 222, 227 i 527 w kierunku Bezrzecza zlokalizowany będzie na ul. Klonowica przed skrzyżowaniem z ul. Jana Brzechwy (nr 30192).

    

   - Przystanek „Krzekowo” dla linii 225 i 535 w kierunku Bezrzecza zlokalizowany będzie na ul. Żołnierskiej przed skrzyżowaniem z ul. Klonowica (nr 30120).

    

   - Autobusy linii 525 kursować będą w nowej, stałej relacji Zajezdnia Golęcin – Wernyhory: na odcinku Zajezdnia Golęcin – Zawadzkiego Kościół bez zmian i dalej ulicami Klonowica i Wernyhory do przystanku końcowego „Wernyhory” zlokalizowanego przed rondem Karskiego (nr 30311). Nawrót następować będzie na rondzie.

    

   - Autobusy linii 527:

   - na kursach w relacji Bezrzecze – Dworzec Główny (w obu kierunkach) kursować będą bez zmian, z przeniesieniem przystanków „Krzekowo” do nowych lokalizacji;

   - na kursach w relacji Dworzec Główny – Krzekowo do przystanku „Wernyhory” kursować będą bez zmian i dalej ulicami Żołnierską i Klonowica do przystanku końcowego „Klonowica Zajezdnia”. Obsługiwane będą przystanki: „Żołnierska” (nr 30210), „Krzekowo” (na ul. Klonowica, nr 30191) i „Klonowica Zajezdnia” (na ul. Wernyhory, nr 32622);

   - kursy w relacji Krzekowo – Dworzec Główny wykonywane będą na skróconej trasie od przystanku „Klonowica Zajezdnia”;

   - kursy w relacji Bezrzecze – Krzekowo (w obu kierunkach) wykonywane będą na trasie wydłużonej do/od przystanku „Klonowica Zajezdnia”.

    

   - Na linii 529:

   - na kursach w relacji Plac Rodła – Jaworowa nie będą wykonywane podjazdy do pętli „Krzekowo”;

   - kursy w relacji Plac Rodła – Krzekowo wykonywane będą w nowej, stałej relacji Plac Rodła – Zawadzkiego: na odcinku Plac Rodła – Klonowica Zajezdnia bez zmian i dalej ulicami Klonowica i Zawadzkiego do przystanku końcowego „Zawadzkiego” zlokalizowanego przed skrzyżowaniem z ul. Litewską (nr 32212). Nawrót następować będzie na rondzie Szczecińskich Olimpijczyków, a przystanek początkowy „Zawadzkiego” zlokalizowany będzie na wysokości sklepu Netto (nr 32211).

    

   - Autobusy linii 531 kursować będą w nowej, stałej relacji Osiedle Bukowe – Wernyhory: na odcinku Osiedle Bukowe – Zawadzkiego Kościół bez zmian i dalej ulicami Klonowica i Wernyhory do przystanku końcowego „Wernyhory” zlokalizowanego przed rondem Karskiego (nr 30311). Nawrót następować będzie na rondzie.

   - Nastąpi zmiana nazw przystanków:

   - „Santocka” na „Ogrody »Santocka«” (linie 98 i 529; do czasu zmiany nazwy przystanku na linii 67 obowiązywać będzie podwójne oznakowanie słupków przystankowych);

   - „Osiedle Przyjaźni” na „Santocka” (linie 98 i 529) wraz ze zmianą numerów: nr 35022 na 34041 oraz nr 35021 na 34031.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!