Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Zmiany na ulicy Bolesława Śmiałego

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zmiany na ulicy Bolesława Śmiałego
   turzyn_2.jpg
   turzyn.jpg
   turzyn_1.jpg

   Od środy wprowadzone zostaną zmiany w rejonie przebudowywanych ulic na Turzynie. Wykonawca rozpocznie kolejny etap budowy oficjalnie udostępniając kierowcom nowy odcinek jezdni wraz z rondem.

   Oficjalnie do ruchu zostanie dopuszczony odcinek Bolesława Śmiałego od Krzywoustego do ronda, łącznie z rondem ( przejazd dla ulic Żołkiewskiego i Chodkiewicza). Niestety do obecnie zamkniętej części od ronda do ul. Ściegiennego ( łącznie ze skrzyżowaniem), dojdzie odcinek od Ściegiennego do Jagiellońskiej.

   Przypominamy, że projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa, jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

   Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione. Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza zaprojektowano minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

   - Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

   Zakres przedsięwzięcia obejmuje:

   przebudowę jezdni,

   przebudowę istniejących ciągów pieszych,

   wykonanie elementów małej architektury,

   wykonanie nasadzeń,

   przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej,

   budowę nowego oraz przebudowę istniejącego oświetlenia,

   usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą.

   Zadanie „Przebudowa drogi w kwartale ulic: Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztowej, Ściegiennego w Szczecinie — ETAP I Przebudowa ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego — Żółkiewskiego — Chodkiewicza” realizowane jest przez dwóch zamawiających: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

   Wykonawca – firma Ben-Bruk złożył wniosek terminowy związany z przesunięciem zakończenia robót o kolejne ponad dwa miesiące. Trwa analiza dokumentacji i argumentów przedstawionych przez firmę.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!