Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Zmiany na skrzyżowaniach na ul. Mieszka I

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Zmiany na skrzyżowaniach na ul. Mieszka I

   Na trzech skrzyżowaniach w ciągu ul. Mieszka I wprowadzono zmiany stałej organizacji ruchu. Kierowcy powinni uważać na skrzyżowaniach ul. Mieszka I z ul. Wierzbową, ul. Mieszka I z ul. Białowieską i ul. Mieszka I z ul. Milczańską.

   Zmiany, które poprawią przepustowość skrzyżowań celowo wprowadzono przed Wszystkich Świętych tak, aby ułatwić poruszanie się pojazdów i pieszych w czasie wzmożonego ruchu.

   Na skrzyżowaniu ul. Mieszka I z ul. Wierzbową wlot z ul. Wierzbowej w lewo możliwy jest już nie tylko z pasa do skrętu w lewo, ale również z pasa do skrętu w prawo. Zmiana poprawi przepustowość ul. Wierzbowej na kierunku od ul. Reczańskiej.


   Na skrzyżowaniu ul. Mieszka I i ul Białowieskiej poprawiono oznakowania poziome. Przez zmianę programu sygnalizacji świetlnej likwidacji uległa kolizja pomiędzy pojazdami wyjeżdzającymi w lewo z ul. Białowieskiej z pieszymi na przejściu w ciąg ul. Mieszka I. Poprawiła się także sytuacja pieszych; możliwe jest w jednym kierunku przejście na jednym cyklu dwóch przejść ciągu ul. Mieszka I. Zmiana powinna upłynnić także ruch pojazdów na skręcie w prawo z ul. Mieszka I w ul. Białowieską.

   Z kolei na skrzyżowaniu ul. Mieszka I z ul. Milczańską wlot z ul. Milczańskiej w lewo możliwy jest już nie tylko z pasa do skrętu w lewo, ale również z pasa do skrętu w prawo. W związku tym małej korekcie uległ program sygnalizacji świetlnej. Możliwość skrętu w lewo z ul. Milczańskiej w ciąg ul. Mieszka I poprawi przepustowość ul. Milczańskiej na kierunku od ul. Powstańców Wielkopolskich.

   W ciągu ul. Milczańskiej na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Mieszka I planowana jest wymiana nawierzchni bitumicznej; jeśli warunki atmosferyczne będą korzystne wymiana powinna się zakończyć do końca br. Po naniesieniu nowej nakładki wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu m.in. wyznaczone zostanie dodatkowe przejście dla pieszych na wysokości centrum handlowego. Wprowadzone zostaną tam także dodatkowe przystanki autobusowej komunikacji miejskiej w obu kierunkach.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!