Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Zmiany na pętli Pomorzany

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zmiany na pętli Pomorzany
   Pętla pomorzany. Mariusz Belko.jpg
   Pętla pomorzany. Mariusz Belko_1.jpg
   Pętla pomorzany. Mariusz Belko_2.jpg

   Roboty wykonywane w ramach Torowej rewolucji w rejonie pętli Pomorzany postępują i niebawem wejdą w kolejna fazę. W związku z tym po świętach zamknięta zostanie kasa biletowa. Jednocześnie pasażerów uspokajamy, komunikacja tramwajowa zostaje nadal utrzymana.

   Od 19 kwietnia kasa Pomorzany będzie nieczynna. Najbliższa kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku od 6:00 – 20:30 znajduje się na Bramie Portowej oraz od poniedziałku do soboty od 10:00 do 20:00 na Turzynie.

   - Z biletomatu stacjonarnego  można skorzystać na Powstańców Wielkopolskich  w okolicy skrzyżowania z ul. Szpitalną - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - Oczywiście zapraszamy do korzystania z aplikacji na telefon : MKM, SkyCash, Mobilet lub zbiletem.pl – to najwygodniejsze sposoby na zakup każdego rodzaju biletów.

    

   Co na samym placu budowy?

   Nasyp nowej pętli właściwie jest skończony za wyjątkiem górnej warstwy, która będzie wykonana po robotach kanalizacyjnych oraz teletechnicznych. W okolicach pętli prace drogowo instalacyjne toczą się na ulic Smolańskiej.

   Po zakończeniu inwestycji komfort podróżnych zdecydowanie się poprawi dzięki nowej infrastrukturze dla pasażerów. Pętla będzie dużo większa i bardziej funkcjonalna. Zaprojektowano na niej odwrócony kierunek ruchu czyli zgodny z ruchem wskazówek zegara i 5 torów przyjazdowo-odjazdowych.

   - Pod względem drogowym wjazd na pętle zlokalizowano od strony ul. Smolańskiej, wewnątrz zaprojektowano równolegle do skrajnego wewnętrznego toru jezdnie techniczną dla służb  - mówi Hanna Pieczyńska. - Tą drogą poruszać się będą również autobusy miejskie w przypadku awarii pojazdu szynowego.

   Wewnątrz pętli będzie także ogólnodostępny parking na 138 miejsc postojowych z parkowaniem prostopadłym, w tym 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych. W ramach przebudowy wykonany zostanie także budynek dla pasażerów i zaplecza socjalnego dla motorniczych i kierowców.

    

   Fot. Mariusz Belko

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!