Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Wydłużenie linii 59 i więcej kursów B od 29 stycznia

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Wydłużenie linii 59 i więcej kursów B od 29 stycznia

   Wydłużenie kursowania linii 59 do przystanku „Policka” i zwiększenie częstotliwości kursowania linii B w dni powszednie – to zmiany w komunikacji, które będą obowiązywały od 29.01.2024 roku.

   Dotychczasowa trasa linii 59 Plac Rodła – Nehringa wydłużona zostanie ulicami Nehringa i Policką do przystanku „Policka”. Na nowym odcinku trasy uruchomione zostaną przystanki: „Golęcińska”, „Stołczyn Kościół”, „Bajeczna”, „Policka”. Zlikwidowane zostaną kursy skrócone w relacji Plac Rodła – Studzienna oraz przystanek „Studzienna”. W ich miejsce uruchomione zostaną kursy w relacji Plac Rodła – Zajezdnia Golęcin, realizowane w dni powszednie w godzinach szczytu. W celu zapewnienia koordynacji z nowym rozkładem jazdy linii 59 nastąpi zmiana rozkładu jazdy linii 58 bez zmiany częstotliwości kursowania.

   - Zmiany na linii 59 poprawią obsługę komunikacyjną rozbudowującego się osiedla Stołczyn. Wprowadzona zostanie obsługa komunikacją dzienną ulicy Nehringa (odcinek od ul. Szosa Polska do ul. Kościelnej), po której dotychczas kursowały jedynie autobusy linii nocnej 524. Dodatkowo mieszkańcy ulic Polickiej i Nehringa zyskają kolejną linię - obok linii 58 - umożliwiającą bezpośredni dojazd do placu Rodła, gdzie można dokonać przesiadki na inne linie tramwajowe i autobusowe - powiedział Kacper Reszczyński z ZDiTM. 

    

   Również 29 stycznia nastąpi zmiana powszedniego rozkładu jazdy linii B, polegająca na zwiększeniu częstotliwości kursowania. W okresie międzyszczytu kursy wykonywane będą co 12 minut (co 15 minut w okresie wakacji letnich), natomiast w godzinach wieczornych co 20 minut. W pozostałych godzinach częstotliwość kursowania nie ulegnie zmianie. Zwiększenie częstotliwości kursowania B to kolejny efekt planu naprawczego w komunikacji miejskiej, wdrażanego przez prezesów spółek komunikacyjnych na polecenie prezydenta miasta, Piotra Krzystka.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!