Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Węzeł Granitowa – znika tymczasowe rondo

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Węzeł Granitowa – znika tymczasowe rondo
   Węzeł Granitowa (1).jpg
   Węzeł Granitowa (2).jpg
   Węzeł Granitowa (3).jpg
   Węzeł Granitowa (4).jpg
   Węzeł Granitowa (5).jpg
   Węzeł Granitowa (6).jpg

   W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę szykują się duże zmiany w organizacji ruchu w rejonie Węzła Granitowa. Wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu na nowym skrzyżowaniu oraz ruch zostanie puszczony nowym mostem.

   W piątek 27 maja po porannym szczycie komunikacyjnym rozpoczną się prace przy wykonywaniu najazdów oraz warstwy ścieralnej na Moście Gryfitów. Prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu. Ruch w kierunku wyjazdowym z miasta będzie się odbywał po Moście Gryfitów jednym pasem, natomiast ruch w stronę centrum Szczecina po nowo wybudowanym moście, również jednym pasem. Prace związane z wykonywaniem nawierzchni oraz najazdów potrwają kilka dni.

   W sobotę 28 maja około godziny 9:00 rano zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Floriana Krygiera i Granitowej. Przestanie funkcjonować skrzyżowanie z ruchem okrężnym, wprowadzone w ramach tymczasowej organizacji ruchu w okresie robót budowlanych. Załączony zostanie program świateł żółtych migających wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu w tym oznakowania pionowego i poziomego zarówno wlotów podporządkowanych jak i na relacjach głównych. Z kolei w niedzielę 29 maja około godziny 9:00 rano, załączony zostanie program świateł kolorowych. Kierowców prosimy o zachowanie uwagi.

   Wprowadzenie stałej organizacji ruchu i puszczenie ruchu nowym mostem nie oznacza zakończenia robót budowlanych. Wykonawca realizuje ostatnie prace porządkowe i wykończeniowe.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

   Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A.. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

   Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania 72 797 093,95 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!