Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Utrudnienia w ruchu - 15.09. - 17.09.2023

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Utrudnienia w ruchu - 15.09. - 17.09.2023

   Dwa minione wakacyjne miesiące pozwoliły na zintensyfikowanie prac remontowych, jak i budowalnych w wielu placówkach oświatowych. Z jednej strony to przygotowanie obiektów na początek nowego roku szkolnego poprzez drobne usprawnienia. Z drugiej strony to także kontynuacja realizowanych przebudów czy modernizacji.

   Bez wątpienia wakacje to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od życia szkolnego. Kiedy oni cieszą się słońcem i wyjazdami, w placówkach oświatowych trwają przygotowania do nowego roku szkolnego. To właśnie wtedy jest czas na to, aby w budynkach oświatowych zrealizować wiele zaplanowanych prac remontowych. Zarówno tych dużych, jak i małych. Za ich koordynację, jak i budżet odpowiada Wydział Oświaty. W szkołach ponadpodstawowych zrealizowano prace związane z adaptacją pomieszczeń na sale dydaktyczne i sanitariaty; remonty łazienek; pracowni i klas; modernizację elewacji, remonty dachów oraz doposażenie nowych i obecnych sal, klas i pracowni w ławki, krzesła i sprzęt. Dodatkowo przeprowadzono również konserwację i naprawę boisk szkolnych, a także zakupiono i zamontowano na nich niezbędny sprzęt sportowy. Przeprowadzono także okresowe konserwacje i prace serwisowe na basenach. Na liście placówek objętych pracami znalazły się m.in.: I Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące, VI Liceum Ogólnokształcące, XIV Liceum Ogólnokształcące, Technikum Technologii Cyfrowych, Technikum Ekonomiczne, Zespół Szkół Nr 6, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 7, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 9, Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, Centrum Mistrzostwa Sportowego, Centrum Kształcenia Sportowego.

   Prace odbywały się również w przedszkolach i szkołach podstawowych, gdzie zrealizowano modernizację i rozbudowę sal i innych pomieszczeń dydaktycznych. Zmodernizowane zostały również instalacje oświetleniowe i kanalizacyjne. Prace remontowe przeszły kuchnie i magazyny żywieniowe. Dodatkowo zabezpieczono także środki na remont placów zabaw, naprawę i konserwację otwartej strefy aktywności, konserwację i naprawę boisk, zakup i montaż sprzętu sportowego na boiskach szkolnych, a także okresowe konserwacje i prace serwisowe na basenie. Na liście placówek objętych pracami znalazły się m.in.: Przedszkole Publiczne Nr 74, Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 8, Szkoła Podstawowa Nr 11, Szkoła Podstawowa Nr 14, Szkoła Podstawowa Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa Nr 37, Szkoła Podstawowa Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa Nr 51, Szkoła Podstawowa Nr 55, Szkoła Podstawowa Nr 74.

   Co jednak istotne okres wakacji pozwolił również zrealizować wiele robót w zakresie inwestycji, które trwają dłużej niż tylko dwa miesiące. Bez uczniów, prace mogły być prowadzone całymi dniami bez obawy o zakłócenie zajęć dydaktycznych.

   Te większe zadania to m.in. budowa boiska przy Zespole Szkół Sportowych nr 2; modernizacja pomieszczeń sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 18; przebudowa dachu i poddasza budynku internatu i budynku terapeutycznego w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2; budowa sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami dydaktycznymi i pracami towarzyszącymi przy budynku Specjalnego Ośrodka dla Dzieci Słabosłyszących; przebudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25. Za ich realizację odpowiada Biuro Inwestycji i Remontów Oświatowych szczecińskiego magistratu.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!