Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Torowa rewolucja. Zmiany na alei Wyzwolenia w Szczecinie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Torowa rewolucja. Zmiany na alei Wyzwolenia w Szczecinie
   Wyzwolenia_1.jpg
   Wyzwolenia_2.jpg
   Wyzwolenia_3.jpg
   Wyzwolenia_4.jpg
   Wyzwolenia_5.jpg
   wyzwolenia_27.05.jpg

   Wielkimi krokami zbliża się zakończenie prac na alei Wyzwolenia i w okolicy Dworca Niebuszewo - widać to doskonale na placu budowy. Zanim jednak przejazdy testowe i otwarcia to czas na kolejną korektę czasowej organizacji ruchu.

   W najbliższą sobotę zamknięty zostanie wjazd z alei Wyzwolenia w ulicę Ofiar Oświęcimia. Objazd w kierunku Ronda Giedroycia poprowadzony zostanie odcinkiem al. Wyzwolenia do ul. Lubomirskiego, która stanie się jednokierunkową i dalej ul. Staszica. Wyjazd z ul. Odzieżowej możliwy będzie jedynie w kierunku ul. Ofiar Oświęcimia.

   Co dzieje się na samym placu budowy? W okolicy Dworca Niebuszewo trwają intensywne prace brukarskie i przy torowisku. Oprócz tego pojawia się tam coraz więcej zieleni. Regulowane są także elementy infrastruktury podziemnej. W rejonie Ronda Giedroycia również działają brukarze. Trwa między innymi wykonanie koryta oraz podbudowy drogowej – odc. ul. Lubomirskiego – ul. Ofiar Oświęcimia, przy skrzyżowaniu z ul. Odzieżową, pojawia się nowa nawierzchnia na ścieżkach rowerowych i jezdni, montowane są słupki przeszkodowe i mała architektura, na słupach trakcyjnych wieszana jest sieć, sadzona jest dodatkowa zieleń. To znak, że finisz prac coraz bliżej.

   Zmiany w komunikacji miejskiej

   Od 28.05.2023 (dla linii nocnych w nocy 28/29.05.2023) nastąpią zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

    

   - Autobusy linii 806, 812, B, 522, 523, 525, 530, 532 w kierunku ronda Giedroycia między przystankami „Rayskiego” i „Kołłątaja” kursować będą przez al. Wyzwolenia, ul. Lubomirskiego do ul. Staszica i dalej bez zmian. Tymczasowy przystanek „Odzieżowa” (nr 12831) zostanie zlikwidowany, a przystanek „Ofiar Oświęcimia” (nr 14221) nie będzie przez te linie obsługiwany. Uruchomione zostaną tymczasowe przystanki:

    1. „Plac Witosa” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia na wysokości budynku Hanza Tower (nr 18913) – nie dotyczy linii B,
    2. „Staszica” zlokalizowany w ciągu ul. Lubomirskiego przed skrzyżowaniem z ul. Staszica (nr 19111) – nie dotyczy linii B.

   - Autobusy linii 522 w kierunku Osiedla Kasztanowego dodatkowo zatrzymywać się będą na przystanku „Kołłątaja” zlokalizowanym w ciągu ul. Staszica pod kładką (nr 12721).

   - Na kursie linii 522 o godz. 3:55 z Warszewa dłuższy, 8-minutowy postój realizowany będzie w godz. 4:09–4:17 na przystanku „Kołłątaja” zlokalizowanym w ciągu ul. Staszica pod kładką (nr 12721).

   - Na kursie linii 525 o godz. 3:56 z Zajezdni Golęcin skomunikowanie z linią 522 realizowane będzie o godz. 4:10 na przystanku „Kołłątaja” zlokalizowanym w ciągu ul. Staszica pod kładką (nr 12721).

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!